NBA Günlükleri

‘LeBron’un Dinlenmek İstemesi Rotasyonumuzu Etkiledi’

LeBron James 15.senesini geçirdiği NBA’de geçtiğimiz sezon 82 maçta da oynayarak kendi rekorunu kırmıştı. Ve bu 82 maçta ortalama 36.9 dakika sahada kalarak normal sezon 1.olmuştu.

Sezon içerisinde Lue’ya LeBron’un dinlenip dinlenmeyeceği sorulduğunda ‘Kendisi sürekli oynamak istiyor’ şeklinde cevap vermişti. Gerçekten de LeBron’un olmadığı dakikalarda Cleveland duvara çarpmış gibi oluyordu.

Playofflara geldiğimizde ise tablo pek değişmiş gözükmüyor. Şu ana kadar 41.8 dakika süre olan Paul George’un ardından 40.8 dakika ile 2.sırada olan LeBron James’in bu temposunu nereye kadar sürdüreceği merak konusu.

Boston karşısında 2-0 geride olan Cleveland’ta LeBron James’in de dinlenmeye pek fırsatı olmayacak gibi görünüyor.

Bugün yapılan idmandan sonra açıklamalar yapan Lue ‘2.maçın son çeyreğine LeBron ile başlamak istedim. Ama bana kendisinin dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu durum da bizim rotasyonumuzu etkiledi’ şeklinde konuştu.

Normal sezonda bu kadar süre alıp bu kadar maça çıkan James’in ilk defa böyle bir ihtiyacını dile getirdiğini duymuş olduk. LeBron’un dinlenme ihtiyacı arttıkça Cleveland’ın da elenme olasılığı artıyor demektir.

Kaynak: cavsnation.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir