NBA Günlükleri

Marcus Morris: “LeBron’ı Daha İyi Savunmalıyım”

NBA Doğu Konferansı finali üçüncü maçında Cleveland Cavailers, Cumartesi gecesi sahasında Boston Celtics’i 116-86 yenerek seride durumu 2-1’e getirdi. LeBron James önderliğinde rakibine 30 sayı fark atan Cleveland farklı bir şekilde kazandı. LeBron James 27 sayı, 12 asistlik performansıyla double double yaparak galibiyetin baş mimarı oldu.

LeBron James’i savunmakla görevli olan Marcus Morris ise aldıkları mağlubiyetten kendisini de sorumlu tuttu ve ASAP Sports’a şunları söyledi:

“LeBron’a karşı iyi savunma yapamadığımı düşünüyorum. Ben onu savunurken çok fazla rahattı. Perdeleme yaparken zayıf kaldım ve disiplini sağlayamadım. Böyle büyük maçlarda bunları yapamayız. Çok iyi bir oyun sergilediler. Daha iyisini yapmam gerektiğini düşünüyorum” diyerek sözlerine devam eden Morris serinin dördüncü maçında aynı şeylerin yaşanmayacağı mesajını verdi.

“%100 eminim ki dün bu takımın sergilediği performansı Salı günü oynanacak maçta göremeyeceksiniz. Video görüntülerini izledikten sonra şu an bu durumda olmamıza neden olan şeyleri görmüş olduk. Daha önce de söyledim, kontrolü elimize alamadık, yapamadık.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir