NBA Günlükleri

Marcus Smart: ‘Savaşmaya Hazır Olmalıyız!’

Basketbol için en önemli olan iki kelime: ‘Yedinci Maç’

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers serisinin 7. maçı Pazar gecesi oynanacak. Bu maç hakkında Marcus Smart’ın görüşleri ise söyle: ‘Bu maç için sadece tek hedefimiz kazanmak. Güzel bir maç olması gerekmez. Sahaya çıkıp elimizden gerekeni yapmamız gerekiyor. Sahaya çıkıp, güzel bir maç için uğraşma lüksümüz yok. Orada savaşmaya hazır olmalıyız. Orada burnumuzun kanayabileceğini bilmeliyiz. Bununla başa çıkabilmeliyiz. Ağzımız da kanayabilir. Sahaya çıkıp savaşmaya hazır olmalıyız.’

Serinin 6. maçını, LeBron James önderliğinde Cavaliers 109-99 kazandı. O maçta James 46 sayı 11 ribaund ve 9 asist yapmıştı.

2018 playofflarında Boston Celtics henüz evinde oynadığı hiçbir maçı yenilmedi. 7. maçta Kevin Love sakatlığı yüzünden oynayamayacak.

Serinin 7. maçı hakkında konuşan Terry Rozier: ‘Boston’daki tüm taraftarımızın desteğini arkamızda hissetmeye ihtiyacımız var. Biliyoruz, LeBron James ligdeki çoğu oyuncudan farklı. Ama işimizi yapmak zorundayız. Karşımızda James’in olması bir mazeret değil. Bu maçı dört gözle bekliyoruz. Bu maçı evimizden oynadığımızdan dolayı çok kolay olacağını düşünemeyiz. Çünkü öyle olmayacak. Dediğim gibi bu maçı dört gözle bekliyoruz. Maçta agresif olacağız. Bu maçı kazanmak zorundayız.‘ dedi.

İsmail Çimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir