NBA Günlükleri

Michael Porter Jr. İncelemesi

2018 NBA Draftlarının göz dolduran kısa forvetinin sakatlığı sonrası sırası geriledi fakat hala bir NBA Süperstarının ışığına sahip.

Oyuncu Adı: Michael Porter Jr.
Doğum Tarihi: 29/06/1998
Boy: 2.08
Kg: 98
Kolej: Missouri
İstatistikleri: 10 sayı, 6.7 ribaund, 0,3 asist
NBA karşılaştırması: Kevin Durant

Porter’ın istatistikleri gözünüzü korkutmasın zira bu sezon vahim bir sakatlık yaşadı. Bu sakatlığı yaşamadan önce 1. sıradan seçileceğine kesin gözüyle bakılan Porter sakatlığıyla birlikte 5., 6. sıraya kadar gerilemiş olabilir. Böylesi nadir bir yeteneği bu sıralardan seçebilme ihtimali tabi ki Magic ve Bulls’un iştahını kabartırıyor.

Artıları: Öncelikle karakter olarak inanılmaz derecede olgun ve profesyonel bir genç olduğunu söylemekte fayda var. Bu yüzden sakatlık sıkıntısı yaşamazsa NBA’de ileri uçlara gitmesi işten bile değil. Bu yaşlarda sık rastlanılmayan elit seviyede bir fizik, şutörlük ve atletizme sahip olan Porter sahanın her alanında bir skor tehditi. Üçlük ve orta mesafede iyi bir sıçramaya sahip olan Porter’ı bloklaması oldukça güç. Geliştirmesi gerekse bile iyi bir saha görüşü ve pas yeteneğine sahip olmasının yanı sıra uzunluğu ve çabuk ayaklarıyla iyi bir çevre savunmacısı olma şansına sahip.

Eksileri: En büyük eksisi şu an için sakatlık geçmişi olarak görülebilir bunun yanında pek yaratıcı olmadığı dribbling yeteneğini geliştirmesi gerekiyor. Elit seviyeye çıkmak istiyorsa top kontrolünü ileriye taşıması gerekecek. Post oyununu geliştirebilir ve daha rahat alan bulmak için güçlenmeli ve sertleşmeli. Bunların yanı sıra oynadıkça karar verme yeteneğini geliştirirse karşımızda bir NBA Superstar adayı durduğunu reddedemeyiz.

Yazar: Orçun Özkoca – @orcunozkoca

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir