NBA Günlükleri

Mohamed Bamba İncelemesi

Oyuncu Adı: Mohamed Bamba
Doğum Tarihi: 5/12/1998
Boy: 2.13
Kg: 100
Kolej: Texas
İstatistikleri: 12.9 sayı, 10.5 ribaund, 0.5 asist
NBA karşılaştırması: Rudy Gobert

Oldukça iyi uzunlara sahip olan 2018 NBA Draftının defansif yeteneği ve enteresan vücudu ile öne çıkan ismi Bamba 5 ve 10 sıraları arasında seçilmesi beklenen bir isim.

Artıları: İnanılmaz derecede enteresan bir fiziğe sahip olan Bamba kolejde bu sayede çok hızlı bir şekilde parladı ve hala güçlenmeye çok müsait bir vücudu var. Çok iyi defansif dürtülere sahip olan Bamba çok rahat ribaund çekiyor ve sık sık blok vurabiliyor. Faul sayısında sıkıntıya çok az giren Bamba zamanlama konusunda oldukça başarılı ve boyalı alanda çok az efor sarf ederek her yeri koruyabilir. Fiziğine oranla hızlı bir oyuncu olan Bamba akıcı ve patlayıcı bir şekilde potaya gidebiliyor. Ofansif oyunu sanıldığı kadar kötü olmayan oyuncu 67.8% ile serbest atış kullanıyor ve 12.9 gibi iyi bir sayı ortalaması tutturdu. 3 sayılık atışlarla öne çıkan bir oyuncu olma ihtimali düşük olsa bile orta mesafe atışlarıyla adından söz ettireceği neredeyse kesin. İyi bir basketbol zekasına sahip olan Bamba oyunu nasıl oynaması gerektiğini saha içinde keşfedebiliyor. All-star seviyesine çıkabilir ve double-double canavarı olması işten bile değil.

Eksileri: Vücudunu daha fazla güçlendirmesi gerekiyor, defansif oyununu maksimuma çıkartmak için sertleşmeli. Oyununda süreklilik sağlamalı zira ara sıra hayaletleşebiliyor. Çok az opsiyona sahip olduğu şut opsiyonlarını geliştirmeli. Kendine alan bulma konusunda geliştirme göstermeli çünkü kalabalığa girdiğinde potaya varmakta çok zorluk çekiyor. All-star bir oyuncu olmak istiyorsa daha atlet bir hale gelmeli ve daha yukarıya sıçramalı.

Yazar: Orçun Özkoca – @orcunozkoca

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir