NBA Günlükleri

Paul George, Thunder İle Yeni Sözleşme İmzalayabilir

Paul George’un Oklahoma City Thunder’daki ilk senesi beklediği gibi başarılı geçmedi ama bu durum onun Thunder’dan gideceği anlamına gelmiyor.

Paul George bu yaz serbest kalacak. Oklahoma City Thunder playoff ilk turunda Utah Jazz’a elendikten sonra bir çok kişi Paul George’un kendini isteyen takımlara bakacağını ve eninde sonunda Thunder’dan ayrılacağını düşünüyordu.

Dean Blevins, OKC-KWTV kanalına verdiği bir rapora göre, Paul George’un menajeri, lig etrafındaki kişilerle George’un Thunder’da kalacağını söylüyor.

Blevins: ‘İddiaya göre, Paul George Thunder’da kalmayı planlıyor. Biliyorum, bu insanların inandığı bir şey değil. Ama Paul George’un menajeri, lig etrafındaki kişilere: “George, Andre Roberson’ın sakatlığının takımı çok büyük etkilediğine inanıyor ve kalmak istiyor.” diyor. Ama yine de menajerlerin her dediğine inanmamak gerekir.‘ dedi.

Her şeyden önce Blevins’in son dediği çok önemli: Menajerlerin her dediğine inanmamak gerekir. Menajerler her zaman için oyuncusunun en iyi kontrat almasını isterler ve bunun için yalan haberler çıkarabilirler. Paul George’un menajeri büyük ihtimalle Los Angeles Lakers’ın vereceği kontratın büyüklüğünü arttırmak istiyor.

Andre Roberson’ın sakatlığı özellikle Thunder’ın defansif gücünü büyük ölçüde etkiledi ama plafflardaki bu etkisiz oyunu tek bir oyuncuya bağlayamayız. Sezon başından beri Thunder hücumu beklendiği seviyede olmadı. Playofflarda ise bu kendini daha çok belli etti. Sezon sonunda Utah Jazz’a yenildikleri son maçta Carmelo Anthony ve Paul George ikilisi toplam 12 sayı atabilmişti.

Paul George tabi ki Russell Westbrook ve Carmelo Anthony ile bir sezon daha geçirebilir, ama büyük ihtimalle şansını başka bir takımda deneyecek.

İsmail Çimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir