NBA Günlükleri

Suns’tan Büyük Hamle!

Amerika’daki bir basının haberine göre Phoenix Suns, Clint Capela’ya ya maximum, ya da maximuma yakın bir sözleşme imzalamayı planlıyor.

En iyi sezonunu geçiren Clint Capela, normal sezonda 13.9 sayı, 10.8 ribaund ve 1.9 blok ortalaması ile oynamıştı. Capela bu rakamları play-off’ta ise, 14.4 sayı, 12.2 ribaund ve 2.8 bloğa çıkardı.

23 yaşındaki pivot, bu sene serbest oyuncu olacak. Rockets sahibi Tilman Fertita ise takımını bir arada tutmak için, gereken tüm lüks vergilerini ödeyeceğini dile getirmişti. Serbest oyuncu kısmına Chris Paul, Trevor Ariza, Luc Mbah a Moute ve Gerald Green’de dahil.

Phoenix Suns bu sene serbest oyuncu piyasasına 30 milyon dolardan fazla ayıracak ve takımlarına pivot arıyorlar. Tyson Chandler’ın sadece bir senelik sözleşmesi bulunuyor. Alex Len ise serbest oyuncu olacak.

Fakat Suns cephesi, Draft kuralarından çıkacak bir sonuçla hedefini başka pozisyon ve oyunculara çevirebilir. Normal sezonun en kötü GM derecesine sahip olan Suns, %25’lik bir şansla Draft’ta 1. olma şansları var. Eğer 1. olurlarsa, Arizona’dan DeAndre Ayton’ı Draft edebilirler.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir