NBA Günlükleri

Toronto Raptors, Dwane Casey ile yollarını ayırdı!

Raptors tarafından kovulan Casey bu sezon konferansını lider olarak tamamladı ve otuz meslektaşı tarafından yapılan oylamayla Michael H. Goldberg Yılın Koçu ödülünü kazandı. Başarıları bunlarla bitmeyen Casey aynı zamanda Raptors franchise tarihinin en başarılı koçu durumunda. Tüm bunlara rağmen playofflarda Cavaliers tarafından iki kez süpürülmesi kovulmasına yol açtı.

Raptors başkanı Masai Ujiri yaptığı açıklamada, “Dikkatli bir şekilde değerlendirdikten sonra, bunun franchise için alınması gereken çok zor ama gerekli bir adım olduğuna karar verdim, bir takım olarak, bir sonraki seviyeye ulaşmak için sürekli olarak büyümeye ve gelişmeye çalışıyoruz. Dwane’in organizasyon için yaptığı her şeyi kutluyoruz, ona teşekkür ediyor ve gelecekte en iyisini yapmasını diliyoruz. Takımımızın kimliğini ve kültürünü yaratmada etkili ve bununla gurur duyuyoruz. ” dedi.

Casey şimdiden bir çok takımın dikkatini çekmiş bulunuyor ve bunların başında Detroit geliyor diğer yandan NBA kaynakları tarafından Raptors gelecek koç seçimi için eski Hawks koçu Budenholzer ile anlaşmaya varmayı deneyecek.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir