NBA Günlükleri

Tyronn Lue: ‘Normal Sezon Sıkıcı Olmaya Başladı’

Cleveland Cavaliers, üst üste 4. defa, yeni koçları Tyronn Lue ile birlikte 3. defa NBA Finallerine çıktı. Lue, normal sezonda Cavaliers ile birlikte 128 galibiyet ve 77 mağlubiyet aldı. The Undefeated’a konuşan Lue, normal sezonun sıkıcı olmaya başladığını söyledi.

Lue: ‘İnsanların bunun ne kadar zor oluğunu anlamıyor. Ve tekrar finallere kalmak, kolay değil. Bu zor. Bu sezon bizim açımızdan biraz zor geçti. Finallere çok fazla katılmaya başladığınız zaman, normal sezonun sıkıcı olduğunu anlıyorsunuz. Normal sezon çok uzun.‘ dedi.

Cleveland Cavaliers’ın bu sezon finallere kalması çok da kolay değildi. Cavaliers bu sezon Doğu Konferansını 4. sırada bitirdi ve kadrosunu, takasların bitmesine bir gün kala yeniledi. Playofflarda Pacers ve Celtics serileri 7. maçlara kaldı. Lue, oyuncularının bu zorluklarla nasıl başa çıktığının şöyle ifade etti: ‘Sezon boyunca takaslarla, sakatlanan oyuncularla, takıma yeni gelen oyuncularla uğraştık. Bu dönemleri bazen zorlukla atlattık. Ama bu bizi güçlendirdi. Sezon çok uzundu ve artık her şey yerine oturmuş gibi. Yaptığımız takaslar sanki 2 yıl önce olmuş gibi. Bu sezon çok uzunmuş gibi geldi. NBA Finallerine kalarak 2 ay daha oynamak zorunda kaldık. Bu zorlayıcı bir yolculuktu. Takımımızdaki oyunculara dinlenmeleri için fazladan zaman verdim. Çok çalıştık, bahis oranları bize karşıydı ama finallere kalmayı başardık. Burada, Cleveland’da inşa etmeye çalıştığımız kültürün büyüklüğü konuşuluyor.‘ dedi.

İsmail Çimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir