NBA Günlükleri

Boston’da Robert Williams heyecanı

Boston Celtics’in ilk tur 27. sıra seçimi olan Robert Williams, forma numarası tanıtımında Genel Menajer Danny Ainge ve koç Brad Stevens ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçti.

Texam A&M’de giydiği 44 numarayı Boston Celtics forması altında da giyecek olan Williams için Danny Ainge Ve Brad Stevens övgü dolu sözler söyledi.

Boston Celtics’in Genel Menajeri Danny Ainge: “Robert Williams’ın çok özel bir oyuncu olma şansı olduğunu hissediyoruz. Boston’da yetişmesi için harika bir kültüre sahip olduğumuzu düşünüyoruz.

Boston Celtics’in takım koçu Brad Stevens: “Robert Williams, parkede çok hızlı bir oyuncu ve çember seviyesinin üzerinde basketbol oynayabiliyor, topa hakimiyeti var. Forvetlerimizin böyle özelliklere sahip olmasına ihtiyacımız var.”

Robert Williams: “Kutsal bir durum. Ben, Boston Celtics tarafından seçilmeme böyle yaklaşıyorum. İlk düşüncem babamın bana kızacak olmasıydı. Uzun yıllardır Kobe Bryant’ın ölümüne bir fanı kendisi. Ama geçiş sürecini atlattı. Bu yüzden her şey güzel. Boston, çok çalışkan olanları seven bir yer. Neyi var neyi yok ehr şeyini veren oyunculara bayılıyorlar. Birkaç gün önce Al Horford ile tanıştım. Kendisinin bana olan mesajı: ‘Çok çalışacağız’ oldu. Çok çalışabileceğimi biliyorum. Çok çalışkan bir oyuncuyum. Organizasyonun ahlakını biliyor olmam beni havaya sokuyor ve başlamama hazır hissettiriyor. ”

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir