NBA Günlükleri

Cavaliers Kemba Walker’ın Peşini Bırakmıyor

8. sıradan Collin Sexton’ı seçmesine rağmen, Cleveland Cavaliers yine de mevcut oyun kurucu rotasyonunu geliştirmek istiyor. Cleveland Sexton’ı takımda tutmak istemesine rağmen, genç oyuncunun daha tecrübeli bir oyuncunun arkasında gelişmesini tercih ediyor gibi görünüyorlar.

Bleacher Report’tan Ken Berger’e göre Cavs takas yoluyla Kemba Walker’ı takıma katmanın peşinde.
Cavs iki kez All-Star olan Kemba Walker için Charlotte Hornets ile bir anlaşma zemini ayarlamak için çalışmalarına devam ediyor.Böyle bir anlaşmada en iyi şansları, draftta sekizinci sıradan seçim yapacak olmalarıydı, ancak bu tarz bir anlaşma da gerçekleşmedi. Walker’a yakın bir kişi perşembe gecesi bile böyle bir anlaşmanın “mümkün” olabileceğine inandığını söylemişti.

Raporda ayrıca, Cavs’ın eğer LeBron James’i takımda tutmak gibi bir umudu varsa bu hamleyi gerçekleştirmesi gerektiği vurgulandı.

Başka bir kaynak, Cavs’ın Walker’ı takaslamasının LeBron’u takımda tutma yolunda önemli bir adım olacağını belirtti. Kaynakta LeBron’un takımda kalmasında belki de en önemli etkenin Kemba Walker’ın takıma katılması olduğu belirtildi.

Sexton ihtimallerin dışındayken, Kevin Love da Walker için elden çıkarılmasının düşük bir ihtimal olduğu göz önüne alınırsa , Cavs’ın elinde oynayabileceği çok da fazla kartı yok.Bu iki takım arasında yapılacak herhangi bir takasta Cavs’ın ileriki seçimlerinin de dahil edilmesi muhtemel, buna ek olarak Cavs kötü bir maaş tablosuyla başa çıkmak zorunda kalabilir.

Bu kötü tablonun en büyük sebebi 3 yıllık sözleşmesi olan ve yıllık 24 milyon dolar kazanan Nicolas Batum olacaktır.George Hill ve Kyle Korver’in garantili olmayan kontratları Charlotte’a cazip gelebilir, çünkü yeniden yapılanmaya gitmeyi planlıyorlar.

Charlotte zaman zaman tahmin edilemeyen bir takım olduğu için bu anlaşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söylemek bir hayli zor. Ancak Cavs takımı iyileştirmek için daha fazla bütçe ayırırsa, bu, Dan Gilbert’in başarı için hala harcama yapmaya hazır olduğuna dair LeBron’a bir mesaj olabilir.

Emre Çakır on Instagram
Emre Çakır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir