NBA Günlükleri

Dallas Mavericks, Marcus Smart İle İlgileniyor

24/7 Sport’tan Mike Fisher’ın haberine göre, Dallas Mavericks, bu yaz serbest kalacak olan Marcus Smart’ı ‘uygun fiyata’ takıma katmak istiyor.

Önümüzdeki sezon için Mavericks, takımda 4-6 tane guard istiyor. Dallas is Smart’ın fiyatını sordu. Smart, defanstaki savaşçılığı ile öne çıkan bir oyuncu. Maç başına yaklaşık 10 sayı atıyor. Mavericks aynı zamanda top yönlendirici de arıyor.

Mavericks 2018 NBA draftında 5. sıradan oyuncu seçecekler ve drafta kadar olan süreç onlar için zor geçecektir.

Mavericks, Smart’ı ‘uygun fiyata’ takıma katmak istiyor ama Doğu Konferansı Finalleri sonrası Marcus Smart yaptığı açıklamada kendisinin fiyatının 12-14 milyon dolar seviyesine çıktığını söylemişti. Boston Celtics ise Smart’ı tekrar takıma katmak istediklerini söylemişti. Bu durumda ne olacağı ilerleyen günlerde belli olacak.

Marcus Smart’ın değeri Celtics ve Mavericks için göründüğünden fazla olabilir. Ama eğer Mavericks Smart’ı Celtics’in kullandığından daha farklı bir şekilde oynatmaya çalışırsa Smart, geçen seneki kadar etkili olamayabilir.

İsmail Çimen on Behanceİsmail Çimen on Emailİsmail Çimen on Facebookİsmail Çimen on Instagramİsmail Çimen on Linkedinİsmail Çimen on Twitter
İsmail Çimen
Yazar, çevirmen, grafiker at NBA Günlükleri
Yazar, çevirmen, grafiker
cismail00@gmail.com
https://www.behance.net/smailimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir