NBA Günlükleri

Draymond Green “Supermax” Kontrat İstiyor

Bu yaz 3 yıl için 72 milyon dolarlık kontrat ile sözleşmesini uzatmayı reddeden Draymond Green, 2020 yılında 5 seneliğine geçerli olacak 226 milyon dolar değerinde bir kontrat imzalamayı düşünüyor. Yıldız oyuncunun Supermax kontratını imzalayabilmesi için ise önümüzdeki sezon MVP, Yılın Savunmacısı ödülü veya All-NBA Takımlarından birine seçilmesi gerekiyor.

Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Draymond Green, NBA 2016/2017 sezonunda Yılın Savunmacısı ödülünün sahibi olmuştu.

Yıldız oyuncu 30 Mart 2020 tarihinde 30 yaşına girecek.

Bazı kaynaklar Green’in 2015 senesinde kontratında indirim yapıldığını ancak bu yaz Green’in kontratında böyle bir indirim olmayacağını söylüyor.

Draymond Green: “Buna odaklanmıyorum. Takımımdaki başarımıza baktığımda bir anlamda şampiyonluklar kazanıp sonsuza kadar sürecek bir miras bırakmalıyım diye düşünüyorum. Olaya artık bana bunu geri ödemelerinin vakti geldi diye bakmıyorum. Oyunumu oynamaya devam edersem ve daha iyi oynarsam zaten bana hak ettiğimi verirler. Onlar vermezse de başka verir. Bunları yapmamın sebebi şampiyonlukları kazanmak istememdi. Şimdiye kadar param ödendi. Zamanı geldiğinde her şey kendi kendine hallolur”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir