NBA Günlükleri

Kevin Durant: “35 Yaşında Emekli Olabilirim”

ESPN’den Chris Haynes’ın yaptığı habere göre Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Kevin Durant otuz beş yaşına geldiğinde emekli olacak.

Durant, “Sürekli oyununuza, işinize, dersinize çalışmaya devam etmeniz gerekiyor. Ne kadar keyif alırsanız alın kimse o kadar uzun süre okulda olmak istemez. İstemez biliyorum. Belli bir yerden sonra mezun olmaya hazırlanmanız gerekiyor. 35 de benim aklımda olan bir rakam sadece”

Yıldız oyuncu Eylül ayında 30 yaşına girecek. Durant, bu yaz Golden State ile sözleşmesini maksimum beş yıl uzatacağını varsayarsak ki daha önce kendisi Warriors ile sözleşmesini yenileceğini söyledi, 16 yıllık kariyerinden sonra bu onun son kontratı olacak. Eğer Durant beş yıldan fazla bir süre oynayacak olsaydı tüm zamanların en iyi şampiyonluğu için yarışabilirdi ancak 29 yaşındaki oyuncu önceliğinin bu olmadığını söyledi.

Cuma günü yaptığı açıklamada Durant, “Konu rekorlar kırmak değil. Yapmak istediğim her şeyi yaptığımı hissettiğimde bırakmak istiyorum. Bu şekilde bitirmek istiyorum. Bir de takdir ve başarılarım olursa harika olur ama olmazsa da sorun değil” dedi.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir