NBA Günlükleri

Kevin Durant: “Etrafınızda İyi Oyuncular Varken Kendinizi Göstermeniz Zordur”

LeBron James önderliğindeki Cleveland Cavaliers’ı sahasındaki iki maçta da yenen Golden State Warriors üst üste ikinci kez şampiyon oldu.

Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Kevin Durant geçen yılın ardından bu sene de NBA final serisinin En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi.

Kevin Durant, edindiği tecrübelere dayanarak yıldızlarla dolu bir takımda kendini göstermenin daha zor olduğunu söyledi.

Yahoo Sports’dan Michael Lee’nin yaptığı habere göre 29 yaşındaki oyuncu aldığı MVP ödülü hakkında:

“Etrafınızda iyi oyuncular yokken ben en iyisiyim demek kolaydır. Ancak iyi oyuncular varken kendimizi göstermeniz daha zordur. Nerede olursam olayım kendimle gurur duyuyorum. Nereye gidersem gideyim sıkı çalıştığım için kendimle gurur duyuyorum. Takım arkadaşlarım benim hep arkamda oldu. Bir Savaşçı olduğumu hissediyorum”

“Açıkçası en iyi oyuncular olarak söyleyebilirim ki hepimiz iyi oynamak istiyoruz. Stephen’in böyle şeyleri umursamadığını biliyorum. Gerçekten bunlardan herhangi birinin olmasını beklemiyordum. Sadece kazanmaya çalışıyordum. Bu MVP ödülü olsun ya da olmasın. İkimizin harika bir basketbol oynadığını düşünüyorum.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir