NBA Günlükleri

LeBron James: “Asla Rahatlama Lüksünüz Yok”

Dün gece oynanan NBA Play-off Final serisi üçüncü maçında Cleveland Cavaliers’ı deplasmanda 110-102 mağlup eden Golden State Warriors seride durumu 3-0’a getirdi.

Serinin üçüncü maçında LeBron James 33 sayı, 10 ribaund ve 11 asistlik performansıyla triple double yaptı ancak karşılaşmada Kevin Durant’in sergilediği olağanüstü performans Golden State Warriors’a galibiyeti getirdi.

Golden State Warriros’ın yıldız oyuncusu Kevin Durant, dün gece Cleveland cephesine adeta bir dejavu yaşattı.  Durant, aynı 2017 NBA Finalleri 3.maçında yaptığı gibi dün gece de neredeyse aynı yerden bir üçlük gönderdi. LeBron James ise geçen seneki senaryonun aynısının yaşanması üzerine:

“Aynı şut değildi. Bu gece attığı üçlük geçen seneki üçlüğün bir metre kadar gerisiydi. Geçen sene iki sayı öndeydik ve üç sayı çizgisinin sağ tarafından bir üçlük bulmuştu. İyi savunmuştum ama o yine de atmıştı. Bu gece ise üç sayı öndelerken o üçlüğü attı. İkili oyunlarını iyi oynadılar. Üçlük çizgisinin biraz gerisinden attı. Yani aynı taraf ama farklı yer. Ancak kesinlikle yaptığına şapka çıkartılır. Yapması gerekeni yapıyor. O, tam bir katil ve bugün işini titizlikle yapanlardan biri gibi davrandı.”

LeBron James, Golden State Warriors gibi bir takıma karşı asla rahatlamamaları gerektiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Asla rahatlama lüksünüz yok. Eğer rahatlarsanız bunu size ödetirler ve tüm maça mal olabilir. O yüzden zor ama bunların hepsi rekabetin bir parçası ki ben de bu mücadeleyi seviyorum”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir