NBA Günlükleri

LeBron James, Los Angeles Lakers yolunda

Dün aldığı kararla 35.6 milyon değerindeki opsiyonu kullanmayarak serbest kalan LeBron James, şu anda NBA’de 1 numaralı gündem konusu.

ESPN’in NBA yazarı Brian Windhorst, LeBron James’in geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Brian Windhorst: “Los Angeles Lakers için çok güzel bir gün.  LeBron’un bu kararı Lakers için bir başka adım oldu. Los Angeles Lakers’ın içten içe LeBron James’i takıma katmak istediğine inanıyorum. LeBron James ile yaptıkları toplantıda anlaşmayı bitirme noktasına gelebilirlerse, LeBron’û Cleveland Cavaliers’tan kaçırabilirler. ” dedi.

Bu yorumuyla Magic Johnson’a çok iş düştüğünü belirten Brian Windhorst, Lakers’ın LeBron’u kadroyla ikna edebileceğini ve bunu Kawhi Leonard veya Paul George takıma gelmeden bile yapabileceklerini söyledi.

Brian Windhorst: “Bu süreç sadece bu yazı ilgilendiren bir konu değil. Bu kararlar önümüzdeki yılları da etkileyecek kararlar. Los Angeles Lakers’ın Golden State Warriors’ın kovalaması için gerekli maaş bütçesi var.  Phidelphia 76ers’ın da LeBron James için çok büyük şansı var. Buradaki en büyük faktör ise Joel Embiid ve LeBron James’in görüşüp, beraber nasıl oynayabileceklerini konuşmak.” dedi.

Brian Windhorst, sözlerini Lakers’ın LeBron James konusunda bir adım önde olduğunu söyleyerek bitirdi.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir