NBA Günlükleri

NBA’de yılın koçu adayları

Quin Sneyder – Utah Jazz

Utah Jazz, sezon başında Gordon Hayward’ın Boston’a gitmesi ve Rudy Gobert’in yaşadığı sakatlık sonrası play off umutlarını büyük ölçüde kaybetmişti. Ancak Donovan Mitchell’ın çaylak sezonunda gösterdiği performans ve Rudy Gobert ile Joe Ingles’ın katkıları Jazz’in batı konferansını 5. bitirmesine yardımcı oldu. Quin Snyder ve takımı özellikle gösterdiği savunma performansı ile rakiplerine üstünlük sağladı.

Normal Sezon: Batı Konferansı, 48 galibiyet ve 34 mağlubiyet ( 5. Sıra )

Play Off: Batı Konferansı Yari Finali

 

Dwayne Casey – Toronto Raptors

Sezon başında takımın sıfırdan başlayacağı düşünülüyor ve Raptors’tan çok büyük bir başarı beklenmiyordu. Üstüne gelen sakatlık problemleri bu beklentiyi arttırıyordu. Ancak Dwayne Casey ve ekibi harika bir kadro mühendisliği ile iyi bir takım yarattılar. Raptors savunmacı kimliğinden vazgeçmeden, üçlük isabetlerini de geliştirdi ve konferansını ilk sırada tamamladı.

Normal Sezon: Doğu Konferansı, 59 galibiyet ve 23 mağubiyet ( 1. Sıra )

Play Off: Doğu Konferansı Yarı Finali

Brad Stevens – Boston Celtics

Brad Stevens genç yaşına rağmen inanılmaz bir basketbol zekasına sahip. Sezon başında büyük umutlarla takıma dahil edilen Gordon Hayward’ın daha ilk maçında sakatlanmasının ardından Celtics’İn nasıl bir performans göstereceği merak konusuydu. Play off döneminde Kyrie Irving’i de sakatlık yüzünden kaybeden Celtics’te Marcus Smart, Marcus Morris ve Terry Rozier’de bazı dönemlerde forma giyemedi. Buna rağmen Jaylen Brown, Jayson Tatum ve Al Horford’un performansları Celtics’İ üst seviyeye taşıdı. NBA Finallerinin kıyısından dönen Boston’da Brad Stevens; Jaylen Brown, Jayson Tatum ve Terry Rozier’ın oyununu bir üst seviyeye çıkardı.

Normal Sezon: Doğu Konferansı, 55 galibiyet ve 27 mağlubiyet ( 2. Sıra )

Play Off: Doğu Konferansı Finali

 

 

 

Kuzey Kılıç on FacebookKuzey Kılıç on InstagramKuzey Kılıç on Twitter
Kuzey Kılıç
Journalist in the future
Love science and sport

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir