NBA Günlükleri

Spurs Yönetiminden Kawhi Açıklaması

NBA kamuoyunda önemli bir yer işgal eden Kawhi Leonard’ın gelecek sezon San Antonio Spurs forması giymek istemediği haberi sonrası Spurs cephesinden ilk açıklamalar dün gece geldi.

Çıkan haberler sonrası birçok takımın Kawhi Leonard’ı kadrosuna katmak istediğine yönelik pek çok haber basında yer alırken, Leonard’ın Spurs yönetimiyle herhangi bir görüşme yapmadığı da ortaya çıkmıştı.

Spurs yönetimi çıkan bu haberler sonrası uzun süre sessiz kalsa da dün ilk açıklamalar geldi. 2018 NBA Draft’ı sonrası ESPN’e konuşan genel menajer RC Buford, amaçlarının Leonard’ı takımda tutmak olduğunu söyledi.

Buford, “Kawhi ve ailesi, organizasyonumuza ve toplumuza çok şey ifade ediyor. Hiçbirimizin istemediği bir yerdeyiz. Onunla yapabileceğimiz en iyi ilişkiyi kurmak için elimizden geleni yapacağız ve tüm seçenekleri araştıracağız. Fakat ilk olarak Kawhi’yi takımın bir parçası olarak tutmak için elimizden geleni yapacağız. Zamanın bunda bir faktör olduğunu düşünmüyorum. Onun hala 1 yıllık bir kontratı var. Bizim amacımız onu programımızın bir parçası olarak takımda uzun süre tutmak.”dedi.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir