NBA Günlükleri

Toronto Raptors, Uzun Oyuncularını Gönderiyor

Toronto Raptors, NBA Doğu Konferansı’nda normal sezonu zirvede tamamlamasına rağmen play-off yarı finalinde Cleveland Cavaliers‘a 4-0 yenilerek hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu durum takımın üzerindeki eleştirileri artırmış ve bazı oyuncuların takımdaki geleceklerine şüphe ile bakılmaya başlanmıştı.

Kanada ekibi takımın geleceğine dair olan planlanmasına uzunlarını göndererek başlıyacak. TSN Sports’tan Josh Lewenberg‘ün haberine göre Raptors, Serge Ibaka – Jonas Valanciunas ikilisinden en az birini göndermek niyetinde.

1,5 sezon beraber oynayan Ibaka ve Valanciunas Toronto Raptors’ın play-off yarasına çare olamadı ve habere göre iki oyuncunun da kariyerlerinin bu bölümünde pivot pozisyonunda oynamalarının daha uygun olduğu belirtiliyor.

Ayrıca yine haberde Toronto, Valanciunas’ı bu yıl playofflarda kaybolan Ibaka’dan daha çok takımda tutmak istiyor.

Bu bağlamda Kanada ekibi bir tercih yapmak durumunda kalırsa istikrarsız bir sezon performansı nedeniyle Ibaka ile yollarını ayıracak.

Toronto Raptors’ın Clevelend Cavaliers’a süpürüldüğü seride Ibaka, %39.3 ile şut atarak 8.5 sayı ve 4.3 ribaund ortalamaları yakalamıştı. Ayrıca böyle bir hamle Toronto Raptors’a gelecek iki sezonda toplam 44.9 milyon dolar ve üzerinde bir maaş boşluğu sağlayabilir.

Jonas Valanciunas’ın ise kontratında bir sezinu kaldı. 2019 yılında ise oyuncu opsiyonunu kullanarak sözleşmesini bir yıl daha uzatabilir. Valanciunas geçen sezon %56.8 ile şut atarken 12.7 sayı ve 8.6 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir