NBA Günlükleri

Yönetcilerden, koçlardan ve yorumculardan draft açıklamaları

2018 NBA Draftı’nın bitmesinin ardından hem takım yönetici hem de televizyondaki yorumcular, takımların hedefleri ve oyuncularla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar;

oston Celtics Genel Menajeri Danny Ainge: “Robert Williams’ın seçilebilecek en iyi oyuncu olduğunu düşündük. Takımımız için uygun bir oyuncu olduğunu düşünüyoruz. Bence onun oyununda daha önce yararlanılmayan özellikler var”

Charlotte Hornets Basketbol Operasyonları Başkanı ve Genel Menajeri Mitch Kupchak: “Son zamanlarda takımımıza dört genç oyuncu kattık. Umuyorum ki play-off yapar, son yıllarda drafttan seçtiğimiz oyuncular takımımıza katkı yapar. Kemba Walker, umuyoruz ki sadece iki üç yıl bizde kalmaz, kariyerinin sonuna kadar bizimle olur. Miles Bridges’in 11. sıradan seçilmesi için büyük bir şansı olduğunu düşündük. Ayrıca 11. sıradan daha önce seçilme şansı da vardı”

Chicago Bulls Basketbol Operasyonları Yöneticisi John Paxson: “Bu draftla beraber çok büyük bir adım attığımızı düşünüyorum”

Cleveland Cavaliers Genel Menajeri Koby Altman: “Collin Sexton, ilk günden itibaren anlamlı performanslar ortaya koyacak”

Tyronn Lue: “Collin Sexton, çok çalışmaya ve kendini adamaya örnek gösterilebilecek bir oyuncu”

Memphis Grizzlies Genel Menajeri Chris Wallace: “Seçtiğimiz iki genç oyuncuyla beraber eski günlerimize dönmemiz için bir şansımız var”

2018 NBA Draftları’nda oyuncu seçmeyen Miami Heat’in Başkanı Pat Riley: “Draftlarda çok fazla fırsat vardı ama durumumuzdan dolayı oyuncuları pas geçmeyi en iyi karar olduğunu düşündük.”

Utah Jazz Genel Menajeri: “Grayson Allen, takımımıza en pürüzsüz şekilde uyacak oyuncu”

San Antonio Spurs Genel Menajeri R.C. Buford: “Lonnie Walker, 2018 NBA Draftları’nın en iyi atletlerinden biri”

Philadelphia 76ers koçu Brett Brown, Zhaire Smith’i tanımlıyor: “özel” ve “eşsiz”.

Brendan Haywood: “Bu yaz dönemi Phoenix Suns için çok iyi bir şekilde kuruluyor”

NBA TV ekranlarında draftları yorumlayan Sekou Smith: “Los Angeles Clippers’ın ‘Lob City’ döneminden kurtulmak istediklerine ikna olmadım”

NBA TV analisti Mike Fratello: “DiVincenzo’un hücumunu Kyle Korver’a benzetiyorum”

Sacramento Kings koçu Dave Joerger: “Marvin Bagley III, öğrenmeye çok aç bir oyuncu”

Vlade Divac: “Benim takımım ‘süper takım’ ama sadece gençler”

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir