NBA Günlükleri

LeBron James Trump’ın Amerika’yı Bölmek İçin Sporu Kullandığını Düşünüyor

LeBron James, Donald Trump’ın Amerika’da ırksal ayrım yapmak için sporu kullandığını düşündüğünü ve artık sessizce arkasına yaslanıp oturmayacağını söyledi.

James, CNN’den Don Lemon’a Akron, Ohio’daki Promise okulunun açılışında, “Son birkaç aydır fark ettim ki, bizi ayırmak için sporu kullanıyor ve bu benim asla kabul etmeyeceğim bir şey,” diye konuştu.

Görünüşe göre James, Trump’ın NFL’deki milli marş gösterileri konusundaki tavrına atıfta bulunmuş ki Başkan Trump Amerikan Milli Marşı sırasında dizi üzerine çöken oyuncuların takımlarından gönderilmesi gerektiğini söylemişti.

Fakat yıldız oyuncu, sporun insanları bölmemesi gerektiğini, tüm ırklardan ve milletlerden insanları bir araya getirmesi gerektiğini düşünüyor.

Spor, beyazların yanında bulunabilmemi sağlayan ilk şeydi. Spor sayesinde onları görme ve onlar hakkında bilgi edinme fırsatım oldu, ve onlar da benim hakkımda bilgi edinme fırsatı buldular, sonrasında çok iyi arkadaş olduk ve ben de kendi kendime ‘Vay be, hepsi spor yüzünden’. demiştim.” diye konuştu.’”

LeBron geçmişte birçok kez Trump’ı çok eleştirmişti hatta bir keresinde ona palyaço bile demişti.

Trump’tan henüz bir tweet yok, ancak bunun bir an meselesi olduğunu hepimiz biliyoruz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir