NBA Günlükleri

Akron’dan LeBron’a Teşekkür Mesajları

Lakers ile anlaşan LeBron James’in Cavs’den 2. ayrılışı bu kez öncekinden biraz farklı oldu. Tepkili olması beklenen Akron şehrinin sakinleri bile Twitter üzerinden LeBron’a destek ve teşekkür mesajları attılar. Taraftarın genelinde LeBron’a karşı bir nefret ve kalp kırıklığı olmadığı bu tarz tepkilerden anlaşılıyor. Zira bundan tam 8 yıl önce bu zamanlarda Ohio eyaleti, LeBron James formalarını yakmakla meşguldü.

Formaları yakmalarındaki sebep ise LeBron’un takımdan onlara haber vermeden ayrılması ve takımı yüzüstü bırakarak ligin dibine demir atmasına sebep olmasıydı. Bu günler Cavs taraftarları için kesinlikle karanlık geçmişti.

Bu ayrılıkta ise durum biraz farklı. Heat’te kazandığı 2 şampiyonluktan sonra 2014’te ‘’evime dönüyorum’’ sloganıyla tekrar Cleveland Cavaliers’e dönen James, 2016 playofflarında tarihin en iyi normal sezon performansını elde etmiş olan Golden State Warriors karşısında 3-1’den geri dönüp son topta kazanmıştı ve şehre tarihindeki ilk şampiyonluğu getirmişti.

Bu büyük başarıyla şehre olan borcunu ödeyen James, geçtiğimiz 2 sezonda büyük ihtimalle tarihin en iyi kadrosuna karşı finallerde 8 maçta sadece 1 galibiyet elde etmişti. Özelikle son sezon takımın yaşadığı büyük trajediler, LeBronun 48 dakika oynayarak kazandırdığı maçlarla birlikte ona olan saygı arşa ulaşmıştı. Tüm bunların ardından sosyal medyada Cavs taraftarlarının LeBron’a attığı destek ve teşekkür mesajları son saatlerde dikkat çekiyor.

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir