NBA Günlükleri

Carmelo Anthony’nin gitmesi muhtemel 5 takım

Carmelo Anthony, Thunder tarafından bu yaz serbest bırakılacak. Değişen oyuna uyum sağlamakta zorlanan Carmelo’nun verimi her geçen yıl düşmeye başladı. Bizler ise Carmelo’nun gitmesi olasılık dahilinde olan 5 takımı listeledik.

Chicago Bulls

Chicago Bulls, NBA’in en genç kadrolarından birine sahip. Oldukça genç ve görece potansiyelli bir kadroları var. Ancak genç oyunculara rehberlik edebilecek ve oyunlarını geliştirmelerine yardımcı olacak bir oyuncuya henüz sahip değiller.

Bulls’da ise Zach LaVine ve Markkanen gibi gelişime oldukça açık, gelecekte takımın kaderine yön vermesi muhtemel isimler var. Kritik nokta ise, bu takıma Carmelo gelse bile Doğu Konferansında normal bir playoff takımı olmaktan ileri gidemeyecek. Carmelo’nun buraya bunu kabullenerek, genç oyunculara yardımcı olmak maksadıyla gelmesi gerekiyor. Bu da Carmelo’yu ne kadar ikna edebilir, onu tanıyanlar bu konuda oldukça düşünceli.

Miami Heat

Eric Spoelstra, NBA’de oyuncularından maksimum verimi alma konusunda en başarılı koçlardan biri ve onu bu pragmatizmi oldukça özel yapıyor. Yetenekleri artık oldukça körelen Carmelo, iyi bir koçun önderliğinde fena da olmayan bir takımla birlikte yeteneklerini maksimize edebilir. Pat Riley, bu ikilinin bir araya gelmesinin Carmelo’nun kariyeri için de oldukça faydalı olacağını düşünüyor.

Dwyane Wade ile birlikte takımın ‘abi’liğini üstlenebilirler ve bir şampiyonluk adayı olmasalar bile rahatça takımlarını playofflara atabilirler.

Houston Rockets

Geçtiğimiz sezondan beri Carmelo Anthony’nin Rockets ile anlaşacağına dair dedikodular çıkmıştı ve gerçek olmak üzereydi. Ancak bu dedikodular LeBron James, James Harden, Chris Paul ve Carmelo Anthony’nin aynı takımda buluşacağının düşünüldüğü zamanlardı. Ve o köprünün altından çok sular aktı.

Tüm bu takımlardan daha iyi bir seçenek olarak duran Rockets’ta, Mike D’Antoni önderliğinde iyi bir yan parça olabilir ve takımın Warriors’ı alt etmesini sağlayabilir. Tabi ki bu Carmelo’nun bir yan parça olmayı ne kadar kabul edeceğiyle alakalı bir durum. Ayrıca New York Knicks’ten araları iyi olmayan koç D’Antoni ile tekrar bir araya gelmelerinin nasıl olacağı ise büyük bir soru işareti.

Los Angeles Lakers

LeBron James’in takıma katılmasının ardından uzun yıllar sonra şampiyonluk adayları arasında gösterilmeye başlanan Lakers’ın, Warriors’a yetişebilmek için hala oldukça değerli oyuncuya ihtiyacı var.

Rondo, Hart, Melo, Wagner ve Zubac 2. 5’i LeBron ve Lonzo üzerindeki baskıyı alabilir ve oldukça dengeli olabilir.

Golden State Warriors

Carmelo’nun kariyerinin sonlarına yaklaşırken, artık bir yüzük istediği bilinen bir gerçek. Eğer maaşta fedakarlık yapar ve yüzük için tek sezonluk minimum veteren kontrat şeklinde bir sözleşmeye imza atarsa Carmelo’nun da bir yüzüğü olabilir. Zira bu takım 2019’da Draymond ve Klay serbest kalana kadar hala yenilmez gözüküyor.

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir