NBA Günlükleri

Cleveland Love ve Korver’ı Takaslamayı Düşünebilir

Cleveland Cavaliers’ın aktif olarak Kevin Love ve Kyle Korver için takas arayışında olmadığı biliniyor, ancak ESPN.com’dan Brian Windhorst , makul bir teklifin gelmesi halinde bu iki oyuncunun da “dokunulmaz” olmadığını söyledi.

Windhorst, ESPN Cleveland’a yaptığı açıklamada, “Cavs’ın iyi bir teklif gelmesi durumunda Kevin Love ve Kyle Korver’ı takaslayabileceğini düşünüyorum ancak bunun için büyük bir arayış içinde değiller. Cleveland onları takaslamak istemiyor ama yine de bu iki oyuncu dokunulmaz değil. Dokunulmaz olan tek oyuncu Collin Sexton.” yorumunda bulundu.

Bu yorum, bu ayın başlarında The Tennis’ten Jason Lloyd’un, Doğu Konferansı’nın şampiyonunun Love’ı gönderebileceğini belirttiği haberden kaynaklanıyor.

Lloyd, “Cleveland organizasyonunun Love’ın takasıyla ilgilenmedikleri yönündeki haberlere rağmen bir çok lig kaynakları takımın aslında bu takas tekliflerine açık olduğu konusunda ısrarcı ” diye yazdı.

Bu noktada, Cavaliers’in takas görüşmelerinde Love’ı dışarda bırakması şaşırtıcı olur.

Cleveland, LeBron James’in Los Angeles Lakers’a gitmesinden sonra yeni bir yapılanmanın eşiğinde ve 2018-19 sezonundan önce 5 kez All-Star olmuş oyuncuyu bu yapılanmada kullanabilir.

Cavaliers Kevin Love’ı takas ederse 2019’da 1. tur seçim hakkı elde edebilir, ki bu detayın da Cavaliers’ın hedefleriyle uyuştuğunu söylemek yanlış olmaz.

Emre Çakır on Instagram
Emre Çakır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir