NBA Günlükleri

Damian Lillard takas olabilir

DeMarcus Cousins ve Paul George’u takıma kazandıramayan Los Angeles Lakers’ta LeBron James’in yanına eklenmek istenen bir diğer parça Damian Lillard olabilir.

Olası bir Lillard takasından karlı çıkmayı hedefleyen Portland Trail Blazers ise oyuncuyu ancak alacakları ön sıra draft hakları karşılığında bırakabilir. Bu konuda Lakers’ın haricinde yıllardır oyun kurucu bölgesine gerçek bir yıldız arayan New York Knicks’te öne çıkıyor. İlerleyen günlerde Blazers, Lakers’ın genç parçaları veya Knicks’in draft haklarından birini seçmek zorunda kalabilir. Lillard ise bu zamana kadar Blazers taraftarına ve yönetimine oldukça sadık kaldı.

Geçtiğimiz günlerde oyun kurucu Rajon Rondo ile 1 yıllık sözleşme imzalayan Lakers, olası bir Lillard takasında ligde ilk sezonunu geride bırakan Lonzo Ball’u feda edebilir. Yönetim, asla Lillard seviyesine ulaşamama ihtimali bulunan bir oyuncu için Lillard gibi bir fırsatı kaçırmak istemeyebilir.

Knicks’te ise o bölgede ciddi manada yetenekli oyuncu kıtlığı bulunuyor.Doğu konferansı ekibi, o bölgede çareyi çaylak Frank Ntilikina ve sezon ortasında takıma katılan Emmanuel Mudiay ile aramış olsada istediği verimi elde edemedi. Kristaps Porzingis ile Lillard’ın aynı sahada yer alması düşüncesi ise Knicks taraftarlarını heyecanlandırmak için oldukça yeterli bir durum.

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir