NBA Günlükleri

David Blatt, Kariyeri Ve NBA Hakkında Konuştu

Son iki sezonu Darüşşafaka‘da tamamladıktan sonra Olympiacos‘un başına geçen David Blatt, İsrail medyasından sport5.co.il’e NBA ve kariyeri hakkında açıklamalar yaptı.

New York Knicks ile görüşmesine rağmen takımın başına geçememesi dair sorulan soruya Blatt, “İşi alamamak üzücü tabii ki ancak benim için büyük bir yıkılma değil. Ben duruma şöyle bakıyorum, NBA’de sadece 30 koçluk işi var ve bazen bu işi hak etmeyebilirsiniz.” cevabını verdi.

İşi almamasının egosuna zarar verip vermediğine ise, “NBA’de finale çıktığımda egomu bir kenara bıraktım. Ben artık başkalarına bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Sadece kendime bir şeyler kanıtlamak istiyorum. NBA’e gidemediğim için üzgünüm ancak burada da iyi bir yerdeyim ve yeni meydan okumamı bekliyorum.” dedi.

David Blatt, LeBron James ile arasında yaşananların bu yaz herhangi bir takımla anlaşamamasına bir etkisi olup olmadığına dair sorusuya ise “Açıkçası onların ne düşündüğünü bilmiyorum. İyi bir cevap veremem bu yüzden. Ancak olanlar oldu ve ben ileri bakıyorum.” diye cevap verdi.

Tecrübeli koç sonraki sezonlarda NBA ihtimali için “Şu anda iki yıllık bir kontratım var. Yazın neler olur bilemem. Ben sadece yakın geleceğe bakıyorum şimdilik. Şu anda Olympiacos‘u eski zirvedeki günlerine taşımak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir