NBA Günlükleri

David Fizdale ve Porzingis Letonya’da görüşecek

New York Knicks’in yeni başantrenörü David Fizdale, takımın en önemli oyuncusu Porzingis ile bir toplantı yapmak için Letonya’ya gidecek. Toplantının konusu ise takımın geleceğine dair detaylar.

Geçtiğimiz sezon bir sakatlık geçiren ve rehabilitasyon sürecine devam eden Porzingis, yaz tatilini ülkesi Letonya’da geçiriyor. Letonyalı oyuncunun Amerika’ya dönmesini beklemek istemeyen Fizdale ise yüz yüze bir görüşme gerçekleştirmek istiyor. Knicks antrenörü yaklaşık 800 kilometrelik bu yolculuğu yaparak Porzingis’e ne derece önem verdiğini göstermeyi amaçlıyor.

”Onunla yüz yüze görüşerek onun, benim ve kuracağım yapı için ne kadar önemli olduğunu hissetmesini istiyorum. Onunla nasıl bir bağ kuracağımız çok önemli ve önceden bir görüşme gerçekleştirirsek bu ikimiz için de daha kolay olur. Ona koçluk yapmak için sabırsızlanıyorum.”

Porzingis, 4 yıllık çaylak kontratının son yılını kapsayan 2018-2019 sezonunda 5.6 milyon dolar kazanacak ve bu onun kalibresinde olan bir oyuncu için oldukça az. Gelecek sene Porzingis’i ikna ederek onunla uzun süreli bir kontrat imzalamayı amaçlayan Knicks, Fizdale’ın bu hamlesini bu konudaki ilk adım olarak görüyor.

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir