NBA Günlükleri

DeRozan Takasın Ardından İlk Kez Konuştu

Toronta’dan SAS’a takasının üzerinden neredeyse bir hafta geçmesinin ardından DeRozan Chris Haynes ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

DeRozan’a takastan sonraki haftanın nasıl geçtiği soruldu.

DeRozan, “Çok garipti, hala daha garip geliyor. Hala takımımın değişmesine ayak uydurmaya çalışıyorum.” dedi.

DeRozan, Masai Ujiri’nin takastan birkaç gün önce kendisini takaslamayacaklarını söylediğini belirtti. Ujiri sonrasında iletişimde bir kopukluk gerçekleştiğini söylemiş. Ujiri iletişimde bir boşluk olduğunu söyledi.

“Tüm yaz boyunca benimle ve menajerimle yaptığı görüşmelerden sonra beraber devam edeceğiz gibi görünüyordu.” Her yaz gibi bu yazdaki yaklaşımım da yeni sezona hazırlanmak, yaz ligindeki gençleri desteklemek, nasıl daha iyi olabilirim ve takımımı nasıl daha üst seviyeye çıkarırım diye düşünmekti. Bu da görüşmelerimizin ana fikriydi zaten. Ve yeniden özel bir şeyler başarma şansım vardı. Benim gibi çevremdekiler de aynı şeyi düşünüyordu.”

DeRozan, Toronto’dan ayrlmayı aklından bile geçirmemiş.

“Kendimi burada kalmaya mental olarak çok hazırlamıştım. Burada olmaktan gurur duydum. Kanada’da yaşadığım ve yaptığım her şeyle gurur duyuyorum. Sadece Toronto da değil, Kanada ile ilgili her şeyle ama en çok da Toronto Raptors forması giymekten gurur duyuyorum. Bu yüzden ilk duyduğum zaman bu kadar duygusal ve zorlu geçti benim için. Çünkü herkes benim nasıl biri olduğumu bilir. Sahaya çıkıp oynadığımda herkes bunu gördü. İyi ya da kötü oynamış olabilirim ama ne kadar metanetli olduğumu herkese gösterdim.”

DeRozan’a Spurs’un ondan ne beklediği de soruldu.

“Kendini sürekli kanıtlamaya çalışan biri olduğum içi benden de bunu bekliyorlar. Ancak şimdi omuzlarımda hiç olmadığı kadar ağır bir yük var.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir