NBA Günlükleri

Fizdale Oyun Kurucu Pozisyonu Hakkında Konuştu

New York Knicks baş antrenörü David Fizdale, takımındaki ilk yılını yaklaşırken oyun kurucu pozisyonunda kimin ilk beş başlayacağı konusunda kararını vermekte acele etmiyor.

Fizdale, “Kimin il beş başlayacağına karar vermeden önce verdikleri performansı takip edeceğim” açıklamsında bulundu, ESPN.com’dan Ian Begley’e göre Fizdale’ın Frank Ntilikina, Emmanuel Mudiay ve Trey Burke’den beklentisi yüksek. “Hepsinin beklentilerimi karşılamak için çok çalıştığını görüyorum.” yorumunu yaptı.

Ntilikina, New York’un ilk beş için en olası seçeneği olarak görünüyor.

Geçtiğimiz sene New York tarafından sekizinci sıradan seçilmişti ancak çok da iyi bir çaylak dönemi geçiremedi. Fransız oyuncu, sadece 5.9 sayı ve 3.2 asist ortalamalarıyla oynamıştı ve üçlük çizgisinin gerisinden yalnızca yüzde 31.8 ile oynayarak beklentilerin altında kalmıştı.

Diğer yandan Burke, ocak ayında takıma katıldıktan sonra iyi bir performans ortaya koymuştu. Ortalama 12.8 sayı, 4.7 asist ve sadece 1.2 top kaybıyla oynamıştı. Knicks ile gelişim kaydetti ancak Utah Jazz ve Washington Wizards’ta ortaya koyduğu başarısız performansını da unutmamak gerekir.

Mudiay ise bu üçlü arasında dışarda kalacak en muhtemel isim gibi duruyor. Geçtiğimiz sezon 22 maçta süre alan Mudiay büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Belki de en önemli soru bu üç oyuncunun da Knicks’in uzun vadede oyun kurucu pozisyonunda beklentileri karşılayıp karşılayamayacakları.

Emre Çakır on Instagram
Emre Çakır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir