NBA Günlükleri

Gregg Popovich: “Artık ilerleme vakti”

Şu anki sezon arasında Kawhi Leonard için “En iyisinin ne olacağını anlamak için denemeler yapıldı” dedikten sonra Gregg Popovich ve San Antonio Spurs, Kawhi Leonard’ı DeMar DeRozan ile takasladıktan sonra ilerlemeye hazır.
Muhabirlere açıklamalar yapan San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich: “Yaz boyunca, hem sahada hem de saha dışında olan şeyler hakkında konuştuk. En sonda neyin en iyisi olacağını görmek için denemeler yapıldı, karşımıza bu takas çıktı ve bunun izlenecek yol olduğunu hissettik.”
Leonard’ın tarafı tercihen Lakers’da oynamak istediğini belirtince, Spurs ve Popovich, 2014 NBA Finalleri MVP’si ve 2 kere Yılın Savunma Oyuncusu ödülünü almış oyuncuyu takımda kalmaya nasıl ikna edeceklerini düşündüler.
Ancak en sonda, Toronto’nun 4 kez All Star olmuş oyuncusu DeRozan, Jakob Poeltl ve bir adet korumalı 2019 1. tur pick teklifini kabul ederek, Danny Green ve Kawhi Leonard’ı Toronto Raptors’a gönderme kararı aldılar.
Popovich, bu sezon arasında NBA haberlerinin büyük kısmını kaplayan Leonard sürecinden sonra: “Bu noktada, benim ana hedefim kesinlikle geriye bakmamak. Geriye bakmanın bize herhangi bir iyi yanı yok. DeMar ve Jakob’un bize katılması konusunda heyecanlıyım. Şu andan itibaren benim odağımın olacağı yer bu nokta. Geçmiş hakkında konuşmakla çok ilgilenmiyorum. Tim Duncan hakkında bile konuşmak istemiyorum.” diyerek ciddi suratıyla bir espri bile yaptı koç Pop.
Pop, ayrıca Leonard’ın para ile ilgilenmediğini söyledi ve Amerika takımının kampında koçluğunu yapmayı beklediğini ifade etti.
Ayrıca kaynaklara göre DeMar DeRozan, Summer League devam ederken takımın yöneticileriyle buluşup, takaslanmayacağına inandırılmış.
Popovich ise DeRozan hakkında olumlu bir bakış açısına sahip ve birlikte yapabilecekleri konusunda oldukça heyecanlı olduğunu belirtti. Bunun yanında; Leonard ve Green’i özleyeceklerini de söylemeyi ihmal etmedi.
Muhabirlere, Golden State’e karşı olan ilk tur serisinde karısı Erin Popovich vefat ettiğinden beri ilk defa konuşan Popovich, sezon Arası bu kadar zorlayıcı geçtikten sonra nasıl olduğu sorulduğunda ise “Zorlayıcı dediğinizde, bu basketbol,” dedi Popovich. “Zorlayıcı yanlış kelime. Bir çocuk oyunu (basketbol) oynayıp bunun için para almak…Zorlayıcı? Televizyona ve dünyada olup bitenlere bakın. Milyarlarca insan var zorlayıcı zamanlardan geçen. Bizim zorlayıcı zamanlardan geçtiğimiz falan yok.”
Parker ve Anderson’ın Spurs’ten ayrılmaları sorulunca ise Pop, “Gerçekten zordu, ama Parker, iyi biri. Sonsuza kadar San Antonio’da olacak. Charlotte’da oynamayı bitirdikten sonra geri dönecek ve yine birlikte şarap içip akşam yemeği yedikten sonra çocukların nasıl büyüdüğünü izleyeceğiz. Ama her şey için bi “sezon”, zaman ve yer vardır.” dedi.
Popovich ayrıca Leonard ile nelerin yanlış gittiğini konuşmayı bırakıp, yeni takımı ile ilgilenmeye hazır.
“Bir sürü genç çocuk var bizde ve bu heyecan verici.” “Hiç bir zaman geçmişe dönüp A, B ya da C hakkında konuşmak durumu iyileştirmiyor. Artık ilerleme vakti.”
Kaynak: ESPN
Çeviri: Arif Eren

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir