NBA Günlükleri

Isaiah Thomas Danny Ainge ile Yaptığı Görüşmeden Bahsetti

Transfer haberleri konusunda biraz yavaş bir hafta oldu ancak yine de gündemi sıcak tutan bazı haberler var. Bir Isaiah Thomas-Boston Celtics toplantısı bu yaz beklenmeyen bir durum değildi. Denver Nuggets ile bir yıllık bir sözleşme imzalayan eski All-Star oyun kurucu, yakın zamanda ESPN’den Adrian Wojnarowski ile bir görüşme yapmıştı.

Thomas yaşadığı sakatlıkları, kariyerinde üstesinden geldiği engelleri ve 2017 Playoff’larında oynaması ya da oynamaması gerektiğinden bahsetti. (O zaman oynamanın onun için doğru bir karar olduğunu düşünüyordu ancak içinde bulunduğu durum düşünüldüğünde uzun vadeli sonuçları da göz önünde bulundurması gerekiyordu. Boston’un da bu konuda doğru hareket etmediğini de ekledi.)

Çoğunlukla, duymayı bekledğimiz şeyler hemen hemen bunlardı. Ancak, IT’nin Celtics’e geri dönmeyi istemesi ve bu konuda Danny Ainge ile bir görüşme yapması hepimizi şaşırttı. ESPN kaynaklı habere göre:

Denver ile anlaşmayı tamamlamadan önce, Thomas Boston Genel Menajeri Danny Ainge ile bir görüşme yaptı. 15-20 dakika konuştuklarını belirten Thomas Ainge’e şunları söylemiş: “Eğer ihtimal varsa, geri gelmeyi çok istediğimi bilmeni isterim.”

Ainge, bu fikre açık olduğunu ancak Celtics’in Thomas’la ciddi bir görüşme yapmadan önce Marcus Smart’ın belirsiz durumunu halletmesi gerektiğini belirtmiş. Ainge’in görüşmelerin sürmesi konusunda istekli olduğu belirtilmiş ancak Thomas, Boston Smart’ın durumunu düzeltmeden önce Nuggets ile anlaşmaya varmıştı.

Thomas, “Kin tutan biri değilim, geri dönmeyi düşünüyordum.” demişti.

Thomas’ın Boston’daki ayrılış sürecini düşününce, geri dönmeye açık olduğunu duymak oldukça ilginç. Bunun bir nedeni kendisine gelen tekliflerin az ve yetersiz olması olabilir, ancak Thomas ve Ainge’in medya üzerinden laf dalaşına girdikleri zamanlar çok da eski değil.

Yine de, yeni sezonda Celtics’in rotasyonunun ne kadar şişkin olduğu düşünülürse, Celtics Thomas’ın kendisini tekrar göstermesi için en uygun yer olmayabilirdi. Muhtemelen Nuggets ile kendisini tekrar göstermesi için elinde çok daha fazla fırsat olacaktır.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir