NBA Günlükleri

Kevin Knox’un gözü ”Yılın Çaylağı” ödülünde

New York Knicks’in bu yıl draftlarda 1. tur 9. sıradan seçtiği kanat oyuncusu Kevin Knox, bu sezon göstereceği performansla birlikte yılın çaylağı seçilmek istediğini söyledi.

Yaz liginin başlamasıyla çaylaklar ilk kez NBA parkelerinde oynamaya başladı ve çok net veriler elde edilemese de oyuncular hakkında birtakım düşünceler oluşmaya başladı bile. Gösterdiği performansla şimdiden dikkat çekmeye başlayan Knox, Porzingis’in yaşadığı sakatlıktan tam olarak ne zaman döneceğinin hala bilinmemesini bir fırsata çevirerek bu sezon kulübün yüzü olmak istediğini söylüyor.

Kendisini eleştirmek için New York medyasının hazır beklediğini söyleyen Knox, eğer Porzingis ile birlikte sezon başından itibaren oynayabilselerdi bunun hem kulüp için hem de kendi gelişimi açısında çok daha iyi olabileceğini düşünüyor ve ekliyor:

”Tüm bu olumsuz durumları ve eleştirmek için bekleyen medyayı kendim için bir motivasyon aracı olarak görüyorum. Benden nefret eden ve istemeyen birçok insan var. Onlara bunun ne kadar yanlış olduğunu göstermek için oldukça sabırsızlanıyorum. Buraya gelirken yakınlarım bana lisede olan ortamı burada yaşamayacağımı söylemişti ve hala bir sürü insan bunu söylüyor. Ancak bilmedikleri şey ise ben zaten buraya bu meydan okumaya hazır bir şekilde geldim.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir