NBA Günlükleri

NBA Takımlarının Yapabilecekleri Hamleler

Kaç adet NBA takımı maaş bütçesinde boşluğa sahip? Mevcut bütçeleri ile önümüzdeki sezon için nasıl imkanlara sahip olabilirler?

NBA sezon öncesi lig başlamadan, her bir takımı özel olarak sizler için inceledik.

ATLANTA HAWKS

Yapılan Hamleler:   Trae Young (draft),Kevin Huerter (draft) ve Omari Spellman (Draft)

Maaş Boşluğu Analizi :

 • Hawks geçtiğimiz sezonda benzer pozisyondaydı, yapılanma döneminde olan takım 21 Milyon tutarındaki bütçelerindeki boşluğu Draft seçimindeki oyuncuları ile değerlendirmiş oldu.
 • İki adet garanti olmayan sözleşmeleri mevcut. Antonius Cleveland ve Jaylen Morris’in çift taraflı sözleşmelerinin değerlendirilmemesi durumunda da 3 Milyon değerinde maaş bütçesinde avantaja sahip olabilirler.

İstisnalar : 4.4 Milyon Dolar

 Boston Celtics

 Yapılan Hamleler :  Robert Williams (draft), Aron Baynes (İki Yıllık  10.6 milyon dolar) ve Brad Wanamaker (1 Yıl 838,464 dolar)

Maaş Boşluğu Analizi

 • Aron Baynes imzalandıktan sonra Boston maaş bütçesi 115.1 milyon dolara ulaştı, Lüks vergisinin 8.6 milyon dolar altındalar.
 • Sözleşme süresinin dolması ile serbest kalacak olan Marcus Smart ile sözleşme yenilenmesi durumunda Celtics Lüks vergisi sınırını aşacaktır.
 • Celtics Kadrosundaki Daniel Theis, Abdel Nader ve Semi Ojeleye üç oyuncunun kısmi ve garanti olmayan kontratları mevcut. sahip. Theis 10 Temmuzda Sözleşmesi garantilenmiş olacak, Nader 1 Ağustos ve Ojeleye de 15 Temmuz. Nader’in garantilenecek maaş tutarları 450,000, Ojeleye ise 901,000 dolar sözleşmeye sahip.
 • 2019 için mali duruma göz attığımızda, Boston kadrosundaki Irving ve  Rozier önümüzdeki yaz yeni kontrat rakamlarına sahip olacaklar. (Eğer 2018’de yeni sözleşme imzalamazlar ise), Al Horford sözleşmesindeki çıkış hakkını kullanır ise 2019 yılında serbest kalabilir.

NOT: Celtics , “Rose Kuralı” kaynaklı Anthony Davis gibi oyuncular için girişimde bulunamıyor.” Bir oyuncusunun (Kyrie Irving) takası ile bu denli bir imza hakkına sahip olabilir. Celtics Eğer Smart ile sözleşme imzalar ise yalnızca 5.3 milyon dolar değerinde orta seviye lüks vergisine tabi olacak.

İstisnalar:  8.6 milyon dolar (orta seviyede lüks vergisiz ) ve  3.4 milyon dolar (iki yılda bir)

Mevcut serbest oyuncuları: Marcus Smart , Shane Larkin, Greg Monroe ve Jonathan Gibson.

 

BROOKLYN NETS

 Yapılan Hamleler:  Dwight Howard(Takas), Dzanan Musa (Draft), Rodions Kurucs (Draft) Joe Harris ( İki yıllık 16 Milyon dollar kontrat), ve Ed Davis ( 1 Yıllık 4.4 Milyon)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Dwight Howard’ın potansiyel olarak sözleşmesinin çıkış maddesini dikte etmesi durumunda yaz döneminde boşluğa sahip olacaklar. Nets, şimdiden 6.6 milyon sözleşme boşluğuna sahipler, eğer Howard da sözleşmesindeki çıkışı kullanır ise bu tutar 23.8 milyon tutarına ulaşmış olacak.
 • Eski İkinci tur seçimleri Isaiah Whitehead 31 Temmuz tarihine kadar feragat etmez ise 1.5 Milyon dolarlık garanti  kontrata sahip olacak. Büyük ihtimalle Nets, sözleşmelerindeki boşluğu ikinci tur seçimi olan Rodions Kurucs ile çift taraflı kontrat imzalamak için kullanabilir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Mevcut Serbets Oyuncular: Jahlil Okafor, Quincy Acy ve Dante Cunningham

 CHARLOTTE HORNETS

Yapılan Hamleler:  Timofey Mozgov(Takas), Miles Bridges(Takas), Arnoldas Kulboka ve Devonte Graham(Draft)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Dwight Howard’ın 23.5 Milyon dolarlık sözleşmesi Hornets’e lüks vergisi için esneklik kazandıracak. Takastan önce, Charlotte lüks vergisi mükellefi olabilirdi. Şu anda, kadrolarındaki 13 oyuncunun kontrat toplamları ile bütçeleri  11 Milyon dolar azalmış durumda.
 • Yedek Oyun Kurucuları Julvan Stone 1 Ağustos tarihinde sözleşmesindeki çıkış hakkını kullanmaz ise 1.7 Milyon dolar garanti sözleşmeye sahip olacak.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     İstisnalar:6 milyon Dolar (Orta Seviye, Lüks vergisi dahil değil), 3.4 Milyon Dolar (İki yıllık) ve 7.8 Milyon Dolar (takas)

Mevcut Serbest Oyuncular: Michael Carter-Williams ve Treveon Graham

CHICAGO BULLS

Yapılan Hamleler:  Wendell Carter Jr.(Takas) ve Chandler Hutchinson (Draft)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Serbest oyuncuların maaşlarını da dahil edersek, Chicago yaza 11.6 milyon dolar maaş boşluğu ile girdi.
 • Noah Vonleh’in 10.5 Milyon dolarlık kontratını da çıkardığımızda, bütçe boşlukları 21.6 Milyon dolara çıkıyor.
 • Chicago ekstra 5 milyon dolar ekstra boşluk yaratabilir. Sean Kilpatrick’in ve 2016 ikinci tur seçimi olan Paul Zipser’in garanti olmayan sözleşmelerinden feragat ettiği takdirde.  18 Temmuz itibari ile bu oyuncuların sözleşmelerindeki çıkışın kullanılması gerekiyor.

İstisnalar:  8.6 milyon dolar (Lüks vergisine dahil değil, ortaseviye), 3.4 milyon dolar (iki yıllık), 8.9 milyon dolar (takas) ve 1.4 milyon dolar (takas)

Mevcut Serbest Oyuncuları:  Zach LaVine, Noah Vonleh ve David Nwaba

 CLEVELAND CAVALIERS

Yapılan Hamleler:  Collin Sexton (Draft)

Maaş Boşluğu Analizi

 • LeBron James’in Los Angeles’a gidişi ile birlikte, Cleveland hala maaş bütçesinde 110 Milyon doların üzerinde (Rodney Hood dahil edilmeden) ve 8.6 milyon dolar lüks dışarısında orta seviye’de ve 3.4 Milyon dolar iki yıllık vergi istisnasına sahip olabilirler.
 • Hood ile sözleşme imzalanması Cavaliers’ı lüks vergisine taşıyabilir.
 • Okaro White’ın 1.5 milyon dolarlık kontratı 794.000 Dolarlık garanti ücrete sahip olacak 5 Ağustos tarihinde.

 İstisnalar: 8.6 milyon dolar (ortaseviyede lüks değil), 3.4 milyon dolar (iki yıllık), 5.8 milyon dolar (takas), 2.5 milyon dolar (takas), 1.5 milyon dolar (takas) ve 1.3 milyon dolar (takas).

Mevcut Serbest Oyuncular: Rodney Hood

DALLAS MAVERİCKS :

Yapılan Hamleler:  Luka Doncic (Draft) , Jalen Brunson (draft), Ray Spalding (draft), Kostas Antetokounmpo (draft), DeAndre Jordan (Bir Yıllık, 24.1 Milyon Dolar) ve Salah Mejri (bir yıl, 1.7 milyon)

Maaş Boşluğu Analizi

 • Dallas, DeAndre Jordan için 24.1 Milyon dolarlık boşluk yaratabilmek için Serbest oyuncuları Yogi Ferrell ve Salah Mejri gibi oyuncuları ile tekrar anlaşma sağlamayacak, ikinci tur seçimleri Jalen Brunson için hala 2.5 Milyon kontratları mevcut.
 • Dorian Finney-Smith eğer kontratındaki çıkış hakkını kullanmazsa 5 Temmuzda 1.4 Milyon dolarlık garanti kontrata sahip olacak. Kyle Collinsworth de 100.000 dolar garanti ücrete sahip olacak eğer 5 Temmuz sonrası kadroda olur ise.

İstisnalar:  4.4 Milyon Dolar (Ortaseviye)  Dirk Nowitzki için ayrılan tutar.

Mevcut Serbest Oyuncuları:  Dirk Nowitzki ve Yogi Ferrell

Denver Nuggests

Yapılan Hamleler: Michael Porter Jr.(draft), Jarred Vanderbilt (draft),  Thomas Welsh (draft), Nikola Jokic (Beş yıl, 148 milyon dolar) ve z Will Barton (dört yıl, 52 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Wilson Chandler’ın Philadelphia’ya takasından kazanılan 50 milyon dolarlık açıkları lüks vergisini ve bütçelerini dengelemekte.
 • Denver’ın şimdiden Kenneth Faried ve Darrell Arthur’un uzattığı sözleşmelerinden gelen ek tasarrufları mevcut.

 

İstisnalar: 5.3 Milyon dolar  (vergi), 12.8 milyon dolar (takas)

Mevcut Serbest Oyuncuları : Devin Harris and Richard Jefforson

DETROİT PİSTONS

Yapılan Hamleler:  Khyri Thomas (draft), Bruce Brown (draft), Jose Calderon(Bir yıl, 2.4 Milyon Dolar) ve Glenn Robinson III (İki yıl, 8.4 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • 4 milyon dolar Glenn Robinson III kontratı ve Jose Calderonun veteran kontratı ile Pistons şimdiden 123.4 Milyon maaş bütçesine ulaşmış durumda. Vergi sınırının 300.000 dolar altında.
 • Pistons Eric Moreland’ın kontratından 1.8 Milyon ve Dwight Buycks’ın kontratından da 1.6 Milyon dolarlık esnekliğe sahip. . Eğer Moreland 8 Temmuz sonrasında kadroda olur ise 750.000 dolar garanti kontrata sahip olacak. 15 Temmuz’da 2.5 Milyon dolar Reggie Bullock sözleşmesi ile garanti ücret olarak maaş bütçesine yansıyacak.
 • Detroit hala 4.6 Milyon dolar ortaseviye vergilendirme için istisnaya sahip ve ikinci tur seçimleri Khyri Thomas ve Bruce Brown sözleşmelerinde bir kısmını kullanabilir. İki sözleşmelerin ikisi de Detroiti vergi sınırının altında tutmakta.

İstisnalar:  4.6 Milyon dolar (vergi dışarısında, ortaseviye), 7 Milyon Dolar (takas), 1.5 Milyon Dolar (takas) ve 1.3 Milyon Dolar (takas)

Mevcut Serbest Oyuncuları : James Ennis ve Jameer Nelson

GOLDEN STATE WARRİORS

Yapılan Hamleler:  Jacob Evans (draft), Kevin Durant (İki yıl, 61.5 Milyon dolar), DeMarcus Cousins( Bir yıllık, 5.3 Milyon Dolar) ve Kevon Looney (Bir Yıl, 1.6 Milyon Dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Kevin Durant’in sözleşmesinde indirim uyguladıkları ikinci yazları. Geçtiğimiz yaz 25 Milyon dolar olan (Maksimumun 9 Milyon dolar altında) onlara Shaun Livingston ve Andree Iguodala’yı tekrar kazandırmıştı.
 • Durant’in şimdiki imzası da 5.3 Milyon dolarlık ortaseviye istisnai tutarı dengeleyerek,  All Star DeMarcus Cousins ile imzalamalarını sağladı.
 • Vergi Faturaları kadrolarını minimum kontratlar ile doldurduktan sonar 50 Milyon dolar sınırına ulaşacak.                                                                                                                                                    İstisnalar:Yok

Mevcut Serbest Oyuncuları:  Nick Young,  Zaza Pachulia,  Patrick McCaw, David West

HOUSTON ROCKETS

Yapılan Hamleler: De’Anthony Melton(draft), Vince Edwards (draft), Chris Paul (Dört Yıl, 160 Milyon dolar),  Gerald Green (Bir Yıl, 2.4 Milyon Dolar) ve Michael Carter-Williams (Bir Yıl, 1.8 Milyon Dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Chris Paul ile imzalanan 160 Milyon Dolarlık anlaşma onların birinci Serbest Oyuncu hedeflerine ulaşmalarını sağladı. Önümüzdeki dört yıl için imzalanan 160 Milyon dolar tutarındaki sözleşme, Clint Capela’nın bitecek sözleşmesi için etki etmekte.
 • Houston şu anda lüks vergisinin 4.6 Milyon dolar altında ve Capela imzaladıktan sonar 123.7 Milyon dolar limitini aşmaları muhtemel.

İstisnalar: 5.3 Milyon Dolar

Serbest Oyuncuları: Clint Capela, Tarik Black,  Luc Mbah A Moute ve Joe Johnson

INDIANA PACERS

Yapılan Hamleler: Aaron Holiday (draft), Alize Johnson (draft), Doug McDermott( Üç Yıl, 22 Milyon Dolar) ve Tyreke Evans (Bir yıl, 12 Milyon Dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Pacers bütçesini Doug McDermott ve Tyreke Evans ile imzaladıktan sonra tamamlamakta.

İstisnalar: 4.4 milyon Dolar

Serbest Oyuncuları: Trevor Booker ve Joe Young

LA CLIPPERS

Yapılan Hamleler:  Shai Gilgeous-Alexander (draft), Jerome Robinson (draft), Mike Scott (Bir yıl, 4.5 Milyon Dolar) ve Avery Bradley (İki Yıllık, 25 Milyon Dolar)

Maaş Boşluğu Analizi

 • Avery Bradley ve Eski Wizards forveti Mike Scott ile imzaladıkları sözleşmeler ile bütçeleri 113.8 Milyon dolar.( Vergi diliminin 11.9 Milyon Dolar Altında)
 • Milos Teodosic’in 2.1 Milyon Dolarlık korumalı kontratı 15 Temmuz’da garanti kontrata dönüşecek. Patrick Beverley ile imzalanan 5 Milyon dolar değerindeki kontratları da muhtemelen garanti sözleşme olmayacak.

İstisnalar:  4.1 milyon Dolar (Ortaseviye, Vergi dışı), 3.4 Milyon Dolar (İki Yıllık), 1.6 Milyon Dolar (Takas), 1.5 Milyon Dolar (Takas) ve  1.3 Milyon Dolar (Takas).

Serbest Oyunları :  Montrezl Harrell ve Avery Bradley

LOS ANGELES LAKERS

Yapılan Hamleler:  Moritz Wagner (draft), Isaac Bonga(draft), Svi Mykhailiuk (draft), LeBron James (Dört Yıl, 153.3 Milyon Dolar), Kentavious Caldwell-Pope (Bir Yıl, 12 Milyon Dolar), Lance Stephenson (Bir Yıl, 4.4 Milyon Dolar), R Rajon Rondo(Bir Yıl, 9 Milyon Dolar) ve JaVale McGee (1 year, 2.4 Milyon Dolar)

Maaş Boşluğu Analizi

 • LeBron James, Rajon Rondo ve Kentavious Caldwell-Pope imzaları Lakers’ı 5.6 Milyon dolarlık bir sınırda bırakmakta.
 • Zaman kaynaklı, Lance Stephenson ve JaVale McGee bütçe boşluğu oluşana kadar henüz imzalanamamakta.

İstisnalar:  Yok

Mevcut Serbest Oyuncu: Yok

MEMPHİS GRİZZLİES

Yapılan Hamleler: Jaren Jackson Jr. (draft), Jevon Carter (draft) ve Omri Casspi (Bir Yıl, 2.4 Milyon Dolar)

Maaş Boşluğu Analizi

 • Casspi’nin Kontratı ile şu an Memphis 14 oyuncusu ile 113.7 Milyon Dolar maaş bütçesine sahip. Andrew Harrison ve Wayne Selden ile de kısmi yada garanti olmayan kontratları olacak var. Selden’in kontratı da 10 Temmuz’da 1.5 Milyon dolar garanti sözleşme tutarına dahil olacak.
 • Grizzlies’ın yalnızca 8.6 Milyon Dolarlık orta seviye istisnası olacağı için maaş bütçesinin üzerinde harcamalar yapmak için kısıtlı imkanlara sahip olacaklar. İkinci tur seçimleri Jevon Carter için iki yılı aşan sözleşme imzalamak üzer orta seviye bütçenin bir kısmının kullanılması bekleniyor. İstisnalar: 8.6 Milyon dolar (Ortaseviye vergi dışarısında), 3.4 milyon dolar (takas) ve 1.7 milyon dolar (takas)

Mevcut Serbest Oyuncuları:  Tyreke Evans ve Mario Chalmers

 Miami Heat

Yapılan Hamleler: Derrick Jones Jr. (2 yıl, 3.2 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Geçen yaz yapılan serbest oyuncu anlaşmaları ve Tyler Johnson’ın kontratındaki atış ve diğer 11 oyuncuyla birlikte 120,3 milyon dolar ile maaş boşluğunu kapatmış oldu. Lüks 3,4 milyon dolar lüks vergisi ödenecek.
 • Wayne Ellington ile erken kontrat imzalaması haricinde, 8,6 milyon dolar hamle hakkına sahip olabilecek ve iki yılda bir gelen 3,4 milyon doları kullanabilecekler. Vergi ödemeden anlaşma yaptıkları oyuncuların vergileri toplamı 5,3 milyon doları geçerse maaş boşluğu çok daha sıkı bir şekilde denetlenecek.

İstisnalar: 8,6 milyon dolar (hamle hakkı) ve yılda iki kez verilen 3,4 milyon dolar

Şu Anki Serbest Oyuncular: Wayne Ellington, Udonis Haslem , Dwyane Wade ve Luke Babbitt

Milwaukee Bucks

Yapılan Hamleler: Donte DiVincenzo (draft) ve Ersan İlyasova (3 yıl, 21 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • İlyasova’nın imzalamasıyla birlikte 110 milyon dolar ile maaş boşluğu kapanmış oldu çünkü Bucks, 5,3 milyon dolardan daha fazla hamle hakkına oyuncu kullandılar. Bucks’ın maaş boşluğu sıkı bir biçimde denetlenmesi le karşı karşıya ve 129,8 milyon doları aşamayacaklar. Eğer herhangi bir oyuncuyla veya sınırlı serbest oyuncuları olan Jabari Parker ile imzalarlar ise sıkı denetim başlayacak.
 • Mirza Teletovic’e 10,5 milyon dolarlık boçları var ve bunu yıllık 3,5 milyon dolar olacak şekilde 3 yıl içerisinde ödeyecekler.

İstisnalar: 1,6 milyon dolar (hamle hakkı), yılda iki kez verilen 3,4 milyon dolar, 3,4 ve 1,9 milyon dolarlık takas

Şu Anki Serbest Oyuncular: Jabari Parker (sınırlı serbest), Shabazz Muhammad (non-Bird) and Jason Terry (Bird)

Minnesota Timberwolves

Yapılan Hamleler: Josh Okogie (draft), Keita Bates-Diop (draft), Derrick Rose (1 yıl, 2,4 milyon dolar) and Anthony Tolliver (1 yıl, 5,75 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Anthony Tolliver ile imzalayarak lüks vergisi ve sıkı denetim baskısı altındalar. Timberwolves oyuncularına 117,5 milyon maaş ödüyor ve verginin de 6,2 milyon dolar altında.
 • Eğer Timberwolves takımı hamle hakkından gelen parayla tamamlar ve 2018 NBA Draftı 2. turda seçtiği oyuncusu Keita Bates-Diop ile sözleşme imzalarsa maaş boşluğunu geçmemiş olacaklar ve lüks vergisinden kutulacaklar

İstisnalar: 3.89 milyon dolar (hamle hakkı) ve yılda iki kez verilen 3.4 milyon dolar

Şu Anki Serbest Oyuncular: Jamal Crawford (non-Bird), Aaron Brooks (non-Bird), Marcus Georges-Hunt (non-Bird), Nemanja Bjelica (Bird) and Amile Jefferson(Bird)

New Orleans Pelicans

Yapılan Hamleler: Elfrid Payton (1 yıl, 2,7 milyon dolar), Tony Carr (draft) ve Julius Randle (2 yıl, 18 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Pelicans şuan oyuncularına 110 milyon dolar maaş ödüyor. Randle’ın imzalamasıyla birlikte sıkı denetime girdiler ve oyuncularına 129,7 milyon dolardan fazla ödemeyecekler.
 • Pelicans’da 4 oyuncunun -Darius Miller, Emeka Okafor, Cheick Diallo ve DeAndre Liggins- kontratları kısmi veya garantisiz. 2,2 milyon dolarlık Darius Miller kontratı ise 24 Temmuza kadar garanti hale gelebilir.

İstisnalar: yılda iki kez verilen 700 bin dolar, 3.8 milyon dolar (takas), $2.3 milyon dolar (takas), $2.1 milyon dolar (takas) ve $1.5 milyon dolar (takas)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Ian Clark (non-Bird) and Jordan Crawford (early Bird)

New York Knicks

Yapılan Hamleler:  Kevin Knox (draft), Mitchell Robinson (draft), Mario Hezonja (1 yıl, 6,5 milyon dolar) ve  Luke Kornet (açıklanacak)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Mario Hezonja’nın imazalamasıyla birlikte oyuncularına verdiği maaş 108 milyon dolar oldu.
 • Hezonja ile birlikte Knicks’in 15 tane sözleşmeli oyuncusu var
 • Despite Kyle O’Quinn opting out of his contract, New York has Bird rights and can exceed the cap to bring him back.

İstisnalar: 2.1 milyon dolar (hamle hakkı), yılda iki kez verilen 3.4 milyon dolar ve $1.4 milyon (hamle hakkı)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Kyle O’Quinn (Bird), Michael Beasley (non-Bird) and Jarrett Jack (non-Bird)

Oklahoma City Thunder

Yapılan Hamleler: Devon Hall (draft), Hamidou Diallo (draft), Kevin Hervey (draft), Paul George (4 yıl, 137 milyon dolar), Jerami Grant (3 yıl, 27 milyon dolar), Nerlens Noel (iki yıl, 3,6 milyon dolar) ve Raymond Felton (1 yıl, 2,4 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Raymond Felton’ın da imzalamasıyla birlikte 150 milyon dolarlık lüks vergisi ile birlikte toplam 300 milyon dolar ödeyecek
 • Yüksek maliyetlere rağmen Thunder, Carmelo Anthony’e olan 28 milyon dolarlık borcunu yayarak lüks vergisi borcunu 49 milyon dolara kadar geriletti.
 • Thunder minimum kontratlı hamlelerden ziyade 2. tur seçimleri ile kontrat imzalayacak. Çünkü, minimum kontratlar 1,5 milyon, seçimler ise 875 bin dolar ediyor.

İstisnalar: 5.3 milyon dolar (hamle hakkı), 2.5 milyon dolar (takas) ve 1.5 milyon dolar (takas)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Josh Huestis (Dört yıl sınırlı)

Orlando Magic

Yapılan Hamleler: Mohamed Bamba (draft), Melvin Frazier (draft), Justin Jackson (draft) ve Aaron Gordon (4 yıl, 84 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Yaz başında Magic maaş boşluğuna tam olarak uyuyordu ama Aaron Gordon ile imzalaması sonucu sınırı 3,7 milyon dolar aştı.
 • Nikola Vucevic ve Terrence Ross için yeterli boşluk yaratılabilir çünkü iki oyuncu 2018-19 sezonu için 22,8 milyon dolar kazanacak.

İstisnalar: 8.6 milyon dolar (hamle hakkı) ve yılda iki kez verilen 3.4 milyon dolar

Şu Anki Serbest Oyuncular: Arron Afflalo (non-Bird) and Mo Speights (non-Bird)

Philadelphia 76ers

Yapılan Hamleler: Zhaire Smith (draft), Landry Shamet (draft), Shake Milton (draft), JJ Redick (1 yıl, 12-13 milyon dolar) ve Wilson Chandler (takas)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • LeBron James için ayrılan 36 milyon dolarlık maaş boşluğu Wilson Chandler ve JJ Redick ile kapanmış oldu.

İstisnalar: 4.4 milyon Dolar

Şu Anki Serbest Oyuncular: Amir Johnson

Phoenix Suns

Yapılan Hamleler: Deandre Ayton (draft), Mikal Bridges (draft), Elie Okobo (draft), George King (draft) ve Trevor Ariza (1 yıl, 15 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Trevor Ariza’nın kontratı, Suns’ın Alan Williams’ın kontratından vazgeçmesine neden oldu.
 • Williams’dan vazgeçmesi ile doğan boşluğu da Elie Okobo için kullanabilir

İstisnalar: 4.4 milyon ( Orta Seviye)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Alex Len

Portland Trail Blazers

Yapılan Hamleler: Anfernee Simons (draft), Gary Trent Jr. (draft), Nik Stauskas (1 yıl, 1,6 milyon dolar) ve Seth Curry (2 yıl, 5,6 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Guard pozisyonu için draft seçimleri ve serbest oyuncularla takım derinliğini arttırmayı hedefliyor
 • Stauskas ve Curry eklemeleri ile birlikte 121 milyon dolar oyuncularına maaş ödüyor. Sınırlı serbest oyuncuları Jusuf Nurkic ile imzalamadan bile lüks vergisi sınırında.

İstisnalar: 2.59 milyon dolar (hamle hakkı), 12.9 milyon dolar (takas) ve 3.5 milyon (takas)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Pat Connaughton , Shabazz Napier ve Jusuf Nurkic

Sacramento Kings

Yapılan Hamleler: Marvin Bagley III (draft)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Kings, 14 oyuncusuyla kontrat imzalamış ve 17 milyon dolarlık maaş boşluğuyla yoluna devam ediyor.
 • Kings geçen sene George Hill, Vince Carter ve Zach Randolph imzalarına agresif bir yaklaşım sergiledi.

İstisnalar: 4.4 milyon dolar

Şu Anki Serbest Oyuncular: Vince Carter (non-Bird), Bruno Caboclo (Bird)

San Antonio Spurs

Yapılan Hamleler: Lonnie Walker IV (draft), Chimezie Metu (draft), Rudy Gay (1 yıl, 10 milyon dolar) ve Marco Belinelli (2 yıl, 12 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Marco Belinelli kontratı sonrası Spurs artık sıkı denetimde. Spurs oyuncularına 105 milyon dolar ödüyor ve sıkı denetime rağmen 24 milyon dolarlık maaş boşluğu var.
 • Spurs, sıkı denetim ve lüks vergisinden kurtulmak için Tony Parker’dan vazgeçmeli ve Davis Bertans, Kyle Anderson ve Bryn Forbes arasından bir seçim yapmalı.

İstisnalar: 2.7 Milyon Dolar (Orta Seviye) ve yılda iki kez gelen 3.4 milyon dolar

Şu Anki Serbest Oyuncular: Joffrey Lauvergne , Tony Parker, Kyle Anderson , Davis Bertans , Bryn Forbes

Toronto Raptors

Yapılan Hamleler: Fred VanVleet (2 yıl, 18 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Raptors, VanVleet kontratı ile birlikte 136,7 milyon dolarlık maaş ödüyor. Lüks vergisi tutarı da 23,7 milyon dolar.

İstisnalar: 5.3 milyon dolar (hamle hakkı), $11.8 milyon dolar (takas), $6.1 milyon (takas) ve $2.4 milyon (takas)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Lucas Nogueira ve  Lorenzo Brown

Utah Jazz

Yapılan Hamleler: Grayson Allen (draft), Derrick Favors (2 yıl, 36 milyon dolar), Raul Neto (2 yıl, 4,4 milyon  dolar ve Dante Exum (3 yıl, 33 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Favors, Neto ve Exum ile birlikte Jazz, oyuncukarına 121 milyon dolarlık kontrat ödüyor.

İstisnalar: 8.6 milyon dolar (hamle hakkı), yılda iki kez ödenen 3.4 milyon dolar, 3.7 milyon dolar (takas) ve 2.4 milyon dolar (takas)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Yok

Washington Wizards

Yapılan Hamleler: Troy Brown Jr. (draft), Issuf Sanon (draft), Austin Rivers (takas) and Jeff Green (1 yıl, 2,4 milyon dolar)

Maaş Boşluğu Analizi:

 • Wizards oyuncularına 128 milyon dolar ödüyor ve lüks vergisi sınırını 4,4 milyon dolar aşmış durumda.

İstisnalar: 5.3 milyon dolar (vergi), 1.3 milyon dolar (takas) ve 995,000 (takas)

Şu Anki Serbest Oyuncular: Tim Frazier, Chris McCullough , Ty Lawson, ve Ramon Sessions

Kaynak: ESPN

Hazırlayan: İsmail Çimen – Koralp Selçuk

İsmail Çimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir