NBA Günlükleri

Piyasada hala bir NBA takımı ile anlaşmamış oyuncular

NBA’de serbest oyuncu piyasasında çoğu oyuncu bir NBA takımıyla anlaşma sağladı. Anlaşma sağlamayan ve sağlamak üzere olan ise çok az oyuncu kaldı. Onlar da bugün itibariyle büyük ihtimalle imzalayacaklar.

Tony Parker

San Antonio Spurs kadrosunda artık kendisine yer bulamayan Fransız oyuncu, bu yaz uzun yıllardır formasını giydiği takımından ayrılıyor.Son yıllarda yaşadığı düşüş ve yaşından dolayı ilgilenen takım sayısı çok olmamakla birlikte Charlotte Hornets ve Denver Nuggets’ın ilgilendiği 36 yaşındaki oyuncu, Denver ile veteran minimum kontratı üzerinde anlaşma sağlayabilir.

Zach LaVine

2 sezon önce şutunu geliştirmesiyle birlikte smaç yarışmalarında kazandığı ivmeyi daha da yukarı taşıyacak gibi duran LaVine, sakatlıkları sebebiyle son 2 sezonda sadece 71 maça çıkabildi.Bu sezon sınırlı serbest kalan oyuncuyla Sacramento Kings ilgileniyor ve Bulls’un bu kontratı karşılayıp karşılamayacağı bilinmiyor. Ancak eğer isterse Bulls, bu kontratı karşılayacak maaş boşluğuna sahip.

Isaiah Thomas

Geçtiğimiz sezonu Cavs ve Lakers formalarıyla tamamlayan 29 yaşındaki oyun kurucu, yeni sözleşmesi konusunda oldukça düşündürücü. Sakatlıktan çıktığı bu sezon gerçek performansını göstermediğini ve yüksek bir kontrat alamayacağını düşünüp, 1 yıllık kontrat sonunda seneye daha yüklü bir kontrata imza atmak istiyor. Thomas ile en ciddi ilgilendiği bilinen takım ise Orlando Magic.

Dwight Howard

Kaynaklardan ve NBA Günlükleri sitemizden Howard’ın Washington Wizards ile 1 yıl 5.3 milyon dolara anlaştığı haberleri yazıldı ancak bu haber henüz resmileşmediği ve önceki yıllarda DeAndre-Dallas olayını yaşadığımız için Howard’ı da bu listeye eklemek durumunda kalıyoruz.

Devin Booker

Henüz resmileşmiş olmamasına rağmen büyük ihtimalle 5 yıl 158 milyon dolarlık kontratı kabul etti ve takımında kaldı. Zaten ayrılması ve başka bir takımla ilişiğinin olması pek gündemde olan bir oyuncu değildi.

Raymond Felton

Paul George ile imzaladıkları son kontrattan sonra büyük bir hamle şansı kalmayan ve lüks vergisi ile haşır neşir olan Thunder, Raymond Felton ile 1 yıl 2.4 milyon dolar karşılığında anlaştı.

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir