NBA Günlükleri

Rajon Rondo: “Golden State’i böyle yenemezsiniz”

Sürpriz bir şekilde Los Angeles Lakers ile anlaşan tecrübeli guard Rajon Rondo, resmi imzayı attıktan sonra basına açıklamalarda bulundu.

2008 yılında Boston Celtics ile çok anlamlı bir şampiyonluk yaşayan Rajon Rondo, Genel Menajer Magic Johnson ve Rob Pelinka’nın neden kendisini Los Angeles Lakers’a getirdiği hakkında: “Geçtiğimiz sezon New Orleans Pelicans oynarken yaptıklarımı gözlemlediler, performansımı beğendiler ve genç bir kadroyla Pelicans’ı olduğu yere getirmemdeki rolümü beğendiler. Geçtiğimiz birkaç sezonda çok iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Kariyerimde genç oyunculara mentorlük yapmaya başladım. Sahada saha içinde değil, aynı zamanda saha dışında da genç oyuncuların gelişmesi için onlara yardım ettim” dedi.

Rob Pelinka: “Rajon Rondo’nun basketbol IQ’sünü Los Angeles Lakers’a getirdiğimiz için çok heyecanlıyız. Play-off ve şampiyonluk yolunda elit seviyede oynayabilecek olduğunu kanıtlamış bir guard. NBA otoriterleri tarafından saygı gören, çok çalışkan ve acımasız bir oyuncu. Biz de kadromuzu bu şekilde oluşturuyoruz.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Rajon Rondo: “Los Angeles Lakers, artık kazanmaya başlayacak. Ben de bu duruma katkıda bulunacağım. Herhangi bir şekilde buraya kazanmak için getirildim. Lakers yönetim ekibinin bir planı olduğun düşünüyorum. Genç oyuncularla beraber yeni bir kadro kuruluyor.”

“Guard olarak topu elinizde bulundurduğunuz sürece oyunu yönlendirmeniz gerekiyor. Her pozisyonda rekabetçi olacağım. Her gece elimden geleni yapacağım. Bir kazanan olduğunu biliyorum. Buraya şampiyonluk kazanmaya geldim. Bu yüzden ilk 5 başlamakla ve başlamamakla ilgili bir sorunum yok. Lonzo Ball yaşındaki bir oyuncuya yardım etmeye çalışacağım. Baskı altındaki bir orgnizasyon olarak her gece elimizden geleni yapmalıyız.” dedi.

Kadro hakkında fikrini belirten Rajon Rondo: “Çok yönlü bir kadromuz var. Birçok farklı pozisyonda oynayabilecek oyuncularımız var. Savunma açısından çok şey yapabiliriz. 5 oyuncunun topa sahip olabileceği bir kadromuz var. Bu 5 oyuncu setleri başlatabilir ve her oyuncu için hücum opsiyonu oluşturabilir. Bu yüzden çok yönlü bir oyuncu grubuna sahibiz. Belli başlı bir oyuncuyu tutma odaklı oyun planını takip edebileceğinizi düşünmüyorum.”

Son şampiyon Golden State Warriors ile alakalı yorumlarda da bulunan Rondo: “Açıkca görülüyor ki çoğu takım üçlük atmaya başladı. Golden State Warriors’ı üçlük atarak yeneceğinizi düşünmeniz çılgınca. Son 3-4 yılda herhangi bir takımın onları üçlük atarak yenemeyeceğini kanıtladılar. Onalrı yenmek için deneyeceğini başka yollar var ve biz bu yolu deneyeceğiz.” dedi.

 

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir