NBA Günlükleri

Ben Simmons, “LeBron’un Nereye Gideceğini Daha Önceden Biliyordum”

Philadelphia 76ers‘ın yeni prensi Ben Simmons ile Los Angeles Lakers‘ın çiçeği burnundaki Laker’ı LeBron James’in benzerlikleri oyun tarzlarından ibaret değil. Aynı zamanda aynı menajerlik şirketi Klutch Sports Group ile çalışıyorlar. Bu nedenle de Simmons’ın söylediğine göre bu yaz LeBron James’in Los Angeles Lakers‘a gideceğini daha öncesinden biliyormuş.

Ben Simmons, “Kararını vermeden önce onunla konuştum ama içimde zaten tercihini yapmış olabileceğine dair bir his vardı. Yani ben gidip sorduğumda biliyordum zaten nereye gideceğini sanki.” diyor.

Oyun tarzlarında da benzerlikler bulunan ikili sık sık birbirleriyle karşılaştırılıyor. Her ikisi de takımını oyuna dahil etmeyi öncelik olarak görüyor ve sahada farklı şeyler yapabiliyorlar. İkisinin de her maçta ciddi bir triple-double potansiyeli bulunuyor. Tabi ikili arasında aşılması güç bir deneyim farkı bulunmakta.

Fakat ikili arasında deneyim dışındaki asıl fark skor üretme yeteneği. Simmons’ın bu anlamda LeBron James seviyesine çıkıp çıkamayacağı henüz bilinmiyor. İlk sezonunda bunu başarabileceğine dair bir ışık vermediğini de söylemek lazım. Zira kendisi ilk sezonunda toplam 11 üçlük denedi ve bu atışlarda hiçbir isabet kaydedemedi ve şut atma konusunda pek niyetli görünmedi.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir