NBA Günlükleri

Bu Sezon İzlenmesi Gereken NBA Maçları

Dün akşam NBA fikstürü açıklandı. İzlenmesi gereken-heyecan yaratan maçları sizin için listeledik.

Kaçırılmayacak Maçlar

Philadelphia 76ers – Boston Celtics – 16 Ekim, Salı

Wilt Chamberlain ve Bill Russell merkezindeki 76ers – Celtics rekabeti yeniden alevlendi. İki takım da Doğu Konferansı’nın etkili takımları. İki takımda da yetenekli isimler ve umut vaat eden gençler var.

Sezon boyunca ve playofflarda iki takım (ve Toronto Raptors) birbirleriyle rekabet edecekler.

Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers – 18 Ekim, Perşembe

Yıllardır Lakers taraftarı LeBron James’i bekliyordu ve sonunda kavuştular.

Bu sezon Holywood etkisi göreceğimiz Lakers’ta, LeBron James ve onun “ilginç” takım arkadaşlarını izleyeceğiz. Portland oyuncuları Damian Lillard ve CJ McCollum, muhtemelen James’e sıcak bir “Batı Konferansı’na hoş geldin” demek isteyeceklerdir.

Golden State Warriors – Houston Rockets – 15 Kasım, Perşembe

Geçen sezon Batı Konferansı Finali’nde Rockets taraftarları seriyi kaybettikten sonra “Keşke Chris Paul sağlıklı olsaydı.” dediler. Batı’nın bu iki güçlü takımı birbirleriyle sezon boyunca sürekli rekabet içinde olacaklar.

Carmelo Anthony, Rockets’a yardım edecek mi? Warriors 2017’deki ritmini bulabilecek mi? Umarız bu iki takım karşılaşınca sakatlıklar devreye girmez ve güzel karşılaşmalar izleriz.

Los Angeles Lakers – Golden State Warriors – 25 Aralık, Salı

LeBron James vs. Golden State Warriors. Geçtiğimiz senelerde sürekli rakip olan iki taraf. James’in Batı Konferansı’na geçmesiyle birlikte normal sezonda daha fazla karşılaşacak olan iki tarafta, Warriors neredeyse değişmemişken, James yeni takımıyla neler yapacak göreceğiz.

Oklahoma City Thunder – Houston Rockets – 25 Aralık, Salı

Geçtiğimiz sezon playofflarında ilk turda elenen Thunder, bu sezon Westbrook-George ikilisine güveniyor. Rockets tarafı ise geçtiğimiz sezon Thunder’da hayal kırıklığı yaşatan Carmelo Anthony’yi takıma kattı.

Geçtiğimiz sezonlarda iki takım arasında kızgın bir rekabet ortamı oluştu. Önümüzdeki sezon bu ortam daha ne kadar kızışacak göreceğiz.

Philadelphia 76ers – Utah Jazz – 27 Aralık, Perşembe

Geçen sezon iki takımın da liderleri olan Donovan Mitchell ve Ben Simmons arasında yılın çaylağı ödülü yüzünden küçük atışmalar olmuştu.

Doğu’nun ve Batı’nın iki yükselen takımı arasında güzel bir maç olacağa benziyor ama özellikle Mitchell ve Simmons karşılaşması maçın önüne geçecek gibi duruyor.

Toronto Raptors – San Antonio Spurs – 3 Ocak, Perşembe

Kawhi Leonard’ın ilk defa başka takımda San Antonio’ya dönecek. Taraftarın reaksiyonu merak konusu. Eski oyuncularına destek mi olacaklar yoksa takımdan ayrılmak istediği için tepki mi gösterecekler.

Bu karşılaşmada yine iki büyük takımın karşılaşması olacak ama maçtan daha önemlisi takas olan oyuncuların eski takımlarına karşı oynamaları olacak.

Golden State Warriors – Boston Celtics – 25 Ocak, Cuma

NBA Finali ön gösterimi? LeBron James’in Doğu’dan ayrılmasından sonra Celtics’in NBA Finali’ne çıkma ihtimali çok arttı. Batı’da ise Warriors’un egemenliğini devam ettireceğini düşünürsek güzel bir ön gösterim olacağa benziyor.

Los Angeles Lakers – Boston Celtics – 7 Şubat, Perşembe

Yıllardan beri süregelen Lakers-Celtics rekabeti, LeBron James’in Lakers’a gitmesiyle birlikte tekrar alevlendi. Aynı zamanda eski takım arkadaşları olan James ve Irving karşılaşması da merak konusu.

Lakers, bir süper star daha kadrosuna katabilirse belki iki takımı finallerde de görebiliriz.

Golden State Warriors – Oklahoma City Thunder – 16 Mart, Cumartesi

2016 Batı Konferansı Finali’nde başlayan rekabet önümüzdeki sezon da devam edecek gibi duruyor. Bu sezona daha iddialı girmeyi hedefleyen Thunder, ve diğer tarafta yıllardan beri egemenlik süren Warriors.

Bu maçın bir de Westbrook-Durant tarafı var. Durant, 2016 Batı Konferansı Finali’nde elendikten sonra Warriors’a katılmayı seçti. Westbrook ve Durant arasında o günden beri bir kızgınlık durumu var.

İzlenmesi Gereken Lakers Maçları

LeBron James’in Lakers’a gitmesiyle beraber bazı Lakers karşılaşmaları daha fazla önem kazandı.

Houston Rockets – Los Angeles Lakers – 19 Ekim, Cuma

Lakers açılış maçını Portland’da oynadıktan sonra, LeBron James ilk defa Lakers forması ile Los Angeles’ta maça çıkacak.

Batın Konferansı’nın güçlü ekiplerinden olan Rockets ve LeBron James’li Lakers karşılaşması ise tabi ki önemli bir maç olacaktır. Belki bu maç Batı Konferans Finali’nin bir ön gösterimi olabilir.

Los Angeles Lakers at Cleveland Cavaliers – 21 Kasım, Çarşamba

LeBron James, Lakers forması altında ilk defa eski takımına karşı oynayacak. Muhtemelen Cavaliers taraftarı, son 4 sezonda takımlarını finale taşıyan adama kucak açacaktır.

James, eski koçu ve takım arkadaşları tarafından da çok iyi bir şekilde karşılanacaktır.

Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers – 2 Ocak, Çarşamba

Paul George’un bu yaz Lakers’a katılması bekleniyordu. George’un Thunder ile yeniden sözleşme imzalaması Lakers taraftarları tarafından pek de hoş karşılanmayacaktır.

Eski Takıma Karşı Oynayacaklar

Boston Celtics – Utah Jazz – 9 Kasım, Cuma

Gordon Hayward’ın geçen sezon oynayamaması nedeniyle Gordon Hayward-Utah Jazz birleşmesi bu sezona sarktı. Jazz eski oyuncusunu minnetle anacaktır.

Detroit Pistons at Los Angeles Clippers – 12 Ocak, Cumartesi

Blake Griffin, geçen sezon Şubat ayındaki takasından sonra ilk defa eski evine dönüyor.

Charlotte Hornets – San Antonio Spurs – 14 Ocak, Pazartesi

Eski San Antonio Spurs oyuncusu Tony Parker, ilk defa eski evine dönüyor.

Denver Nuggets – Boston Celtics – 18 Mart, Pazartesi

Eski Celtics oyuncusu Isaiah Thomas geçen sezon sakatlıklarla boğuşmuş, bu yüzden Boston’da maça çıkamamıştı. Bu sezonki karşılaşma, onun için çok duygusal olacaktır.

En İyi Çaylak Karşılaşmaları

Dallas Mavericks – Phoenix Suns – 17 Ekim, Çarşamba

Bu sezonun en iyi çaylağı olması beklenen Luka Dončić ve bu draftlarda 1. sıradan seçilen DeAndre Ayton karşılaşması çok iyi olacaktır.

Dallas Mavericks – Atlanta Hawks – 24 Ekim, Çarşamba

Bu sezonun en iyi çaylağı olması beklenen Luka Dončić ve yeni Stephen Curry olması beklenen Trae Young.

Phoenix Suns – Sacramento Kings – 10 Şubat, Pazar

Bu sezon draftlarda 1. sıradan seçilen DeAndre Ayton ve bu sezon adından çokça söz ettirecek Marvin Bagley III. Yine çok güzel bir çaylak karşılaşması olacaktır.

 

 

İsmail Çimen
cismail00@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir