NBA Günlükleri

Houston Rockets’ın Bazemore Paradoksu

Houston Rockets büyük ihtimalle kadrosunu Carmelo Anthony ile güçlendirmesine rağmen Batı Konferansının rekabet koşullarından dolayı sezon öncesi rotasyonuna ekleyebileceği yeni oyuncular için fırsatlara açık. Ryan Anderson,’un 2 yıl için 41 milyon dolarlık yüklü kontratından da kurtulmak isteyen Houston Rockets için sezon öncesi hareketliliği sona ermiş durumda değil.

USA Todays’den Kelly Iko’nun  haberine göre bir süredir Houston Rockets, Trevor Ariza’nın yerini bir oyuncu ile doldurmayı planlıyor. Batı konferansındaki güçlü kadrolara karşı Play Off mücadelesi verebilmek adına, ev sahibi avantajına büyük önem veren Houston Rockets için bu boşluğu doldurmak, Normal sezonda herhangi bir takımın sıralamada önünde yer almak anlamını da taşıyor.

USA Todays’in haberine göre de Atlanta Hawks, Bazemore için Ryan Anderson ve genç oyuncu ile draft hakkı talep ediyor.  Takasta yer alması muhtemel genç oyuncunun De’Anthony Melton, Draft hakkının da 2019 ilk turu olabileceği söylentiler arasında.

Geçtiğimiz sezon kariyerinin en iyi savunma performanslarını sergileyen Bazemore, maç başına 1.5 top çalma ortalaması ile Atlanta’nın savunma verimliliğini arttıran isimler arasındaydı. Rotasyona dahil olması durumunda  Batı Konferanslarındaki en büyük rakipleri Golden State Warriors’un işleyen makine düzenine karşı bir savunmacı daha kazanmış olacaklar.

Sam Amick’in ortaya attığı son iddia ise kaynaklarına göre de Rockets’ın Bazemore için çok fazla bir ilgisi olmadığı yönünde. Yeni gelişmelere açık takas görüşmesi için son iddia tarafların çıkmaza girmiş olduğunu düşündürse de, Ryan Anderson’ın yüklü kontratından dolayı fazla talep edilen bir oyuncu olmaması Houston takımının alternatiflerini de azaltmakta.

 

 

 

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir