NBA Günlükleri

Houston Ryan Anderson’ı Göndermenin Peşinde

Houston’ın bu yaz döneminde Trevor Ariza ve Luc Mbah a Moute’nin ayrılmasından sonra bir kanat oyuncusuna ihtiyaç duyduğu zaten bilinen bir gerçekti, takımın şimdiki hedefi ise birkaç sene önce Ryan Anderson ile yaptıkları senelik 20 Milyon dolarlık anlaşmadan kurtulup takıma daha çok katkı sağlayacak oyuncularla anlaşmak.

Anlaşılması beklenen Carmelo Anthony ve takıma katılan James Ennis’e rağmen Houston şutör ve savunmacı oyuncularla takımı güçlendirmek istiyor ve bu nedenle, USA Today’den Kelly Iko, Rockets genel menajeri Daryl Morey’in Atlanta Hawks takımından Kent Bazemore’u takıma katmak istediğini bildirdi.

Houston, bir süredir Bazemore’la ilgileniyordu ve oyuncuyu 2016 yazında serbest oyuncu olarak takıma katmaya çalıştı ancak başarısız oldu, takım yine de James Harden ve Chris Paul’a yardımcı olması için iyi bir şutör ve iyi bir savunmacı arayışı içinde.

Anderson, Chinanu Onuaku ve ilk tur seçiminden oluşan bir takas paketinin Atlanta tarafından reddedilmiş olmasına rağmen, daha iyi bir takas paketine Atlanta’nın ikna olacağı söylenenler arasında. Çünkü Atlanta’nın da Anderson’ı takıma katmak istediği biliniyor. Görünüşe göre Onuaku’dan daha iyi bir gencin peşindeler.

Takasın gerçekleşmesinin önündeki bir diğer engel ise, Bazemore’un Atlanta’da oynamayı sevmesi ve yeniden yapılanmaya giden Atlanta’nın onu soyunma odasındaki veteran oyuncu olarak görüyor olması.

Eğer bu tür bir takas gerçekleşirse, Bazemore’un Houston’a çok yararlı olacağından kimsenin şüphesi yok. Atlantalı oyun kurucu geçtiğimiz sezon maç başına ortalama 12.9 sayı attı ve yüzde 39.4 ile kariyerinin en yüksek üç sayı yüzdesine ulaştı.

Ayrıca 29 yaşında, diğer bir deyişle ise Ariza’dan dört yaş daha genç.

Oyuncu yine de Rockets’ın tek hedefi değil. Yapılan haberlere göre, Rockets’ın, Nicolas Batum, Demarre Carroll ve takımda daha önce oynamış olan Courtney Lee ile ilgilendiği de söyleniyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir