NBA Günlükleri

Klay Thompson; “Tüm Kariyerim boyunca Warriors olmak istiyorum.”

Warriors kadrosunun All-Star oyuncuları ile güçlendirildiğine şahit olduğumuzda, bir yandan da bu durumun ne kadar daha süreceği hakkında da konuşmaların içerisine dahil oluyoruz. Muazzam kadro, şampiyonluklar ve rekor galibiyetler getirse de, böyle bir kadroya sahip olmanın NBA için bir maliyeti bulunuyor.

Önümüzdeki sezon kontratı sonlanacak isimlerden bir tanesi de Klay Thompson, birçok görüşe göre çoktan maksimum kontratı hak etmiş olan hatta ligin farklı takımlarında daha ön planda rolleri üstlenebileceği düşünülen oyuncu, eğer Warriors’tan maksimum kontrat kazanabilir ise, takımının maaş bütçesini hayli yükseltmiş olacak.   Kevin Durant ve Stephen Curry gibi yıldızların arka planında kalan yetenekli bir oyuncu için,  takımın maaş yükü ve kadronun üçüncü opsiyon yıldızı olması gibi dayanaklar öne sürülerek ayrılık dedikoduları yayılmaya başlamıştı.

Basına kısa bir konuşma yapan Klay Thompson; ” Daha önce de birçok defa söyledim, Hayatım boyunca Warriors’ta olmak istiyorum.” açıklamasında bulundu. Warriors taraftarları için elbette ki sevindirici bir gelişme, muhtemelen Warriors yönetimi de bu habere sevinmiş olmalılar. Takımın maaş bütçesinin önümüzdeki sezon çok daha iyi planlaması anlamı taşıyan bu konuşma için şimdiden hesap yapmaları gerekecek.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir