NBA Günlükleri

Lamar Odom, Basketbola Geri Dönmeyi Ciddi Bir Şekilde Düşümüyor

Eski NBA oyuncusu Lamar Odom’un, zorlu bir hayatı olmuştu.

Odom NBA kariyerine 1999 yılında Los Angeles Clippers tarafından dördüncü sırada draft edilmesiyle başlamıştı. 1999-2003 yılları arasında bu takımın formasını giyen Odom, 2003-2004 sezonunda ise Miami Heat’in forması giymişti. Bir sezon da burada oynadıktan sonra eski takımı Los Angeles Lakers’a takas olmuştu. 2009 yılında bu takımla NBA şampiyonluğuna ulaşmıştı. 2011 yılında NBA’de lokavt bitene kadar Beşiktaş ile anlaşmıştı fakat anlaştığının ertesi günü lokavt bitmişti. Ardından tekrar Lakers ile anlaşmıştı. Sonrasında ise Dallas Mavericks, Los Angeles Clippers, New York Knicks, Laboral Kutxa Baskonia ve bir İspanya ligi takımında oynamıştı.

Odom, kanun dışı hareketler yapmıştı. Buna uyuşturucu ve alkolizm dahil. En dibi gören Odom, 15 Ekim’de aşırı dozda uyuşturucu kullanmıştı. Odom’un dediğine göre o sırada ölümle burun buruna gelmişti.

Bu, her insan evladı için çarpıcı bir durum. Ama en azından mutlu bitmiş.

Rehabilitasyon sürecinden sonra sağlığına kavuşan Odom, basketbol hayatına geri döndü ve Çin Ligi ekiplerinden Shenzen Leopards ile anlaştı.

Odom, en son Instagram paylaşımında ise şunları yazdı: “Bu dünyaya yenilgiye teslim olmak için gelmedim. Çobanım tarafından güdülen bir koyun değilim. Ben bir aslanım, koyun değil. Onların düşünceleri için ağlayan ve şikayet eden biri olmayacağım. Bırakın koyunlarla ilgilensinler. Mezbahane benim varış noktam değil, kaderim değil.

İsmail Çimen
cismail00@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir