NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Indiana Pacers

Indiana Pacers, geçen sezon Paul George’un takımdan ayrılmasından sonra ne yapacağı bilinmeyen bir takımdı. Birçok kişi onların yıldız oyuncularını kaybettikten sonra playoff’un dışında kalacağını düşünürken onlar normal sezonu 5.sırada bitirerek ne kadar güçlü kaldıklarını gösterdi.

Playofflar’da ise normal sezonu 4.sırada tamamlayan Lebron James’li Cleveland Cavaliers’a karşı şansları neredeyse yoktu. Ancak Pacers Victor Oladipo’nun yıldızlaştığı sezonda Cavaliers serisini 7.maça taşımasını bildiler. Tartışmalı biten seri sonunda 7.maçta kaybeden Pacers Playoff’un ilk turunda elenip sezonu kapatmış oldu.

2018-19 Sezonu

Yönetim katında değişikliğe gitmeyen Pacers, drafttan 1.tur 23.sırada UCLA’dan guard Aaron Holiday’i 2.tur 50.sıradan ise Missouri State’den forvet Alize Johnson’ı seçti.

Serbest oyuncu pazarında ise Al Jefferson’ı serbest bırakan Pacers Lance Stephenson’ın da takım opsiyonunu kullanmadı. Ayrıca Trevor Booker, Joe Young ve Alex Poythress ile de devam edilmedi.

Pacers yaz döneminde yıldız oyuncu almak yerine rostasyona nokta atışlar yaparak kadro derinliğini arttırdı. İlk olarak Tyreke Evans ile anlaşan Indiana Pacers daha sonra Doug McDermott ve Kyle O’Quinn’i de takıma dahil etti. Indiana Pacers ayrıca C.J Wilcox ile de çift yönlü kontrat imzaladı.

Bu sezon ki hedefi yeniden playoff’a çıkıp bu sefer ikinci tura kalmak olan Pacers hedeflerine adım adım ilerlemeyi tercih eden bir takım görüntüsü veriyor. Ancak Indiana’nın bu sezon ki asıl hedefi genç yıldız adayı Myles Turner’ı potansiyeline ulaştırmak. Geçen sezon Victor Oladipo’yu All-Star seviyesine çıkaran Pacers ekibi bu sezon aynı sonucu Myles Turner’dan da istikrarlı bir şekilde alabilirse gelecek yıllar için daha üst düzey hamlelere de imza atabilirler.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir