NBA Günlükleri

Oladipo, Paul George’u aratmadı

Sene başında Paul George’un Oklahoma City Thunder’a takası sonucu Indiana Pacers’a katılan yıldız oyuncunun sezon başında bu denli başarılı bir performans göstereceğini kimse tahmin edemezdi. Hemen hemen herkes Paul George’un boşluğunun dolmayacağını ve Indıana Pacers’ın bu yıl play-off yapamayacağını düşünüyordu ama öyle düşünmeyen biri vardı.

Sezon başında Indiana Pacers’a kimse şans vermezken onların tanking takımı olacağını düşünenler bayağı fazlaydı. Ama Victor Oladipo, gösterdiği performansla oyununu bir süper star seviyesine çıkardı. Oladipo’nun gösterdiği performans önce takımını sürükledi ve takımını play-off potasına taşıdı. Daha sonra Oladipo kariyerinde ilk defa All-star olmayı başardı. Sezon sonunda ise takımını 5. sıradan play-off’lara taşıyan yetenekli yıldız ilk turda LeBron James’li Cleveland Cavaliers’a rakip oldu ve klasikler arasına girecek olan bu seriyi 4-3 kaybetti ama Oladipo’nun o seride gösterdiği performans ile başta LeBron James olmak üzere birçok kişinin saygısını kazandı. Sezon sonu ise en çok gelişme gösteren oyuncu (MIP) ünvanına erişti.

Oladipo, geride bıraktığı sezonda takımıyla birlikte 75 maça çıkıp maç başına 34 dakika sahada kalıp 23.1 sayı, 4.3 asist , 5.2 ribaund ve 2.4 top çalma istatistikleri ile Paul George’u aratmadı hatta kimilerine göre ondan daha iyi bir performans sergiledi. Gelecek sezon Oladipo bu performansını devam ettirecek mi hep birlikte göreceğiz.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir