NBA Günlükleri

Rondo, Lonzo’ya Yardıma Hazır

NBA’de son iki sezonu New Orleans Pelicans’da geçiren Rajon Rondo, bu yaz serbest kaldıktan sonra Los Angeles Lakers ile bir yıllık sözleşme imzalamıştı.

Anlaşmanın ardından çıkan haberlerde Lakers tarafı Rondo’ya ilk beş şansının olduğu söylenmiş. Rondo’un ilk beş başlaması Lonzo Ball’un kenardan gelmesi anlamına geliyor.

İkili arasındaki forma ve dakika rekabeti yaşanacak olsa bile Rondo, oyun olarak kendisine çok benzeyen Lonzo Ball’a destek çıkacak gibi görünüyor. TMZ’ye konuşan Rondo;

“Benden ne isterlerse yaparım, beni biliyorsunuz, ana hedefim kazanmak. Lonzo’ya gelişimi için elimden geldiği kadar yardım etmeye hazırım. Eğer ilk beşte ben değil de o parkeye çıkıyorsa, kendisinin yoluna çıkan herkese karşı oynamaya hazır olacaktır. Biz de harekete geçmeye hazır olacağız.” dedi.

Ayrıca Rondo gelecek sezon için, “Hem genç hem de yaş olarak daha ileri arkadaşlarımla bir araya gelip, kafa kafaya verdikten sonra galibiyetler almamız için en iyi yol haritasını belirlemeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir