NBA Günlükleri

Sezon Öncesinde Görebileceğimiz Muhtemel Beş Takas Senaryosu

LeBron James’in Lakers’a gidişi, DeRozan – Leonard takası ve Carmelo Anthony’nin Oklahoma’dan ayrılışı dışında çok fazla yıldız değişimi olmayan NBA’de sezon başlamadan önce görebileceğimiz muhtemel beş takas senaryosu…

1. Miami Heat – Portland Trail Blazers

Miami Heat: Evan Turner – Zach Collins – Wade Baldwin

Portland: Hassan Whiteside

 

 

Bu takasın gerçekleşmesi durumunda, sezonun sona ermesinden itibaren Hassan Whiteside ile sorun yaşayan Heat bu problemi çözmüş olacak. Whiteside’ın Portland’a gitmesi halinde maça ilk beşte başlaması ve takımına önemli katkılarda bulunması oldukça yüksek bir ihtimal. Whiteside karşılığında kadrosuna Evan Turner ve Zach Collins gibi önemli gençleri katacak olan Heat, bu oyunculardan uzun vadede olumlu sonuç alabilir.

 

2. Houston Rockets – Sacramento Kings

Houston Rockets: Iman Shumpert – Kosta Koufos

Sacramento Kings: Ryan Anderson – De’anthony Melton – 2019 1. tur draft hakkı – 2020 2. tur draft hakkı

USA Today’den Kelly Iko, geçtiğimiz hafta Rockets ve Kings temsilcilerinin Ryan Anderson için görüştüğünü söylemişti. Ryan Anderson’ın maaş yükünden kurtulmak isteyen Rockets, bu takasın gerçekleşmesi halinde hem Anderson’dan kurtulacak hem de Shumpert ve Koufos’u kadrosuna katacak. Kings ise genç kadrosuna Anderson’u ekleyerek şu tehdidi olan tecrübeli bir forvete sahip olacak.

 

3. Cleveland Cavaliers – Orlando Magic – Philadelphia 76ers

Cleveland Cavaliers: Terrence Ross – Jerryd Bayless

Orlando Magic:Jordan Clarkson

Philadelphia 76ers: Kyle Korver

Bu üçlü takasın sonunda bütün takımlar istediği parçaları alacak gibi görünüyor. Cavaliers, atletik olan ve şut tehdidine sahip Terrence Ross ile tecrübeli guard Jarred Bayless’ı kadrsouna katacak. Draft edilen Colin Sexton’ın ilk sezonuna çıkacağı düşünülürse Bayless’ın tecrübesi bazı maçlarda işe yarayabilir. Jordan Clarkson ise Orlando’da benchden gelerek çok önemli katkılar verebilir ve bazen ilk beş arasında da kendine yer bulabilir. JJ Redick gibi tecrübeli bir şutöre sahip olan 76ers ise Kyle Korver’ı da kadrosuna dahil ederek daha güçlü bir konuma gelebilir.

 

4. New York Knicks – Oklahoma City Thunder

New York Knicks: Alex Abrines – Kyle Singler

Oklahoma City Thunder: Courtney Lee

Courtney Lee’den bir süredir beklediği performansı alamayan Knicks, bu oyuncunun maaş yükünden kurtulmak ve bench katkısını arttırmak için bu takası yapabilir. Oklahoma ise Lee’yi takıma dahil ederek güvenilir 3 sayı atıcısına sahip olur. Thunder’ın üç sayılık atışlarda sınırlı katkı aldığını düşünürsek Lee bu konuda takımına yardımcı olabilir.

 

5. Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies

Los Angeles Clippers: Garret Temple – JaMychal Green – Wayne Seldon

Memphis Grizzlies: Danilo Gallinari

Bu son senaryoda Clippers, Gallinari’nin maaş yükünden kurtulacak ve bench verimliliğini arttıracak; Memphis ise Danilo Gallinari’yi kadrosuna dahil ederek play off şansını biraz daha yükseltecek. Bu takasın gerçekleşmesi sonucunda büyük maaş boşluğu yaratacak olan Clippers, gelecek yaz arasında kadrosuna süper star isimlerden birisini katabilir. Gallinari’nin verimli oyunu ise Memphis’i play off potasına dahil edebilir.

 

 

Not: Bu yazı ”The Hoop Central” den referans alınarak yazılmıştır.

 

 

 

Kuzey Kılıç on FacebookKuzey Kılıç on InstagramKuzey Kılıç on Twitter
Kuzey Kılıç
Journalist in the future
Love science and sport

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir