NBA Günlükleri

Tatum: “Kendi işime bağlı kalacağım”

NBA’in gelecekteki yıldızlarından biri olarak görülen Boston Celtics’in genç oyuncusu Jayson Tatum, kendisi hakkında yazılan bir makale hakkında yorumda bulundu. Makalede Tatum’ın olması gerektiğinden çok daha fazla değer gördüğü yani abartılmış bir oyuncu(overrated) olduğu söyleniyordu.

“Evet, o yazıyı gördüm. İyi ya da kötü bu tarz yazılar beni pek fazla düşündürmüyor. Herkes kendi düşüncesine bağlı kalıyor. Benim işim basketbol oynamak, onların işi ise makale yazmak. Ben kendi işime bağlı kalacağım.”

Tatum sezon arasında da boş durmamış ve Kobe Bryant ile birlikte antrenman yapmıştı. Genç oyuncu Kobe ile çalışmanın büyük bir şans olduğunu söylüyor.

“Bana birkaç önemli hareket gösterdi. Fakat sadece onunla iletişim halince olabilmek, ona sorular sorabilmek, onun bakış açısıyla oyunu görebilmek ve başarılı olabilmek için onun neler yaptığını anlamak çok önemliydi.”

Tatum bu yaz güçlenmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

“Sanırım bu önemli odak noktalarımdan biriydi. Hala çok gencim ve bu yüzden hemen güçlenmem çok kolay değil. Fakat yine de çok daha güçlendiğimi düşünüyorum.”

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir