NBA Günlükleri

“Umurumda Değil”

Boston Celtics’te Gordon Hayward’ın da kadroya katılması ile beraber, mükemmel bir sezon geçiren Tatum, takıma “benchten” katkı yapabilir.

Jayson Tatum, http://Boston.com sitesine konuştu.

“Herkesin bir işi var. Bizim işimizde olabildiğimizin en iyisi olmak ve büyük bir hedef için çabalamak, şampiyonluk için. Brad Stevens’ın işi kimleri oynatacağını ve kaç dakika oynatacağını seçmek. Bu yüzden kendisi koç. Takımımızda kazanmak isteyen bir çok kişi var. Bunun üstesinden geleceğiz.”

Tatum, çaylak sezonunu harika bir şekilde geçirdi. 20 yaşında olan genç yıldız, normal sezonda 80 maçta 13.9 sayı, 5 ribaund ve 1.6 asist ortalaması tutturdu. Ayrıca saha içinden %47.5 ile atan Tatum, üçlük çizgisinden ise %43.4 ile attı.

Play-off’larda ise bambaşka bir seviyede oynayan Tatum, 19 maçta 18.5 sayı ortalaması tutturdu ve saha içinden ise %47.1 ile oynadı. Ayrıca Celtics’in genç yıldızı Tatum, yaz aylarında Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant ile “post” oyununun üstünde çalıştı.

LeBron James’in Doğu’dan ayrılması üzerine birçok kişi, Celtics’i Doğu Konferansı için favori gösterebilir. Sağlıklı bir Hayward ve sağlıklı bir Kyrie Irving ile, Celtics rahatlıkla NBA Finalleri’ne çıkmalı.

Jayson Tatum ise takımdaki kadro derinliği hakkında konuştu.

“Takımımızın rotasyonu oldukça derin. Ben sadece sahada iken ne yapacağıma ve kazanmaya odaklandım.”

Kyrie Irving ve Gordon Hayward olmadan Boston Celtics, LeBron James’li Cleveland’ı Doğu Konferansı Finalleri’nde 7. maça kadar zorlamıştı. Kyrie ve Hayward’lı Boston Celtics ise, geçen sezondan daha tehlikeli olacaktır şüphesiz.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir