NBA Günlükleri

Zhaire Smit ayak kırığının tedavisi için ameliyat oldu

Philadelphia 76ers, çaylak oyunucusu Zhaire Smith perşembe günü sol ayağında bulunan beşinci metatarsında hızla ilerleyen Jones Kırığı’nın* tedavisi için ameliyat edildiğini açıkladı. Takım, oyuncunun iyileşme süresi için de herhangi bir bilgi vermedi.
Çaylak oyuncu bu sakatlığı pazartesi günü Koç Tim Grgurich’in başında bulunduğu gelişme kampında yaşadı.
Bu yılki draftta 16. sıradan seçilen oyuncu, 76ers’ın 2013’ten beri sakatlık nedeniyle önemli bir süre kaçıracak 5. oyuncusu oluyor. Bu 5 oyuncu içerisinde 2018 yılının çaylak oyuncusu seçilen Ben Simmons ta var. Simmons, 2016-17 sezonunda Smith gibi aynı sakatlığı yaşamıştı.
19 yaşındaki genç oyuncunun Texas Tech’teki ilk senesinden önce yüksek bir beklenti yoktu. Çok yönlü olarak hem guard hem forvet oynayabilen Smith, Red Raiders’ın 2018’de katıldığı Elite eight turnuvasında parlayarak önemli oyunculardan biri olduğunu gösterdi.
Kolej sezonu boyunca da oyun başına 11.3 sayı, 5 ribaund ve 1’in üzerinde top çalma ve blok ortalaması ile oynadı.
 
*Jones Kırığı: Ayağın beşinci metatarsalının tabanı ve orta kısmı arasında oluşan bir kırılmadır. Dışarıdaki ayağın orta kısmına yakın bölgede bir ağrıya neden olur. Ek olarak morarma ve yürüme zorluğu da oluşabilir.
Haber: Mahmut Keleş

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir