NBA Günlükleri

Göksenin Köksal: ”Bu sezon daha iyi bir takımız.”

Yazarımız Onur Can Özyurt, bu sabah Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenen Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın medya gününde yer aldı ve takım kaptanı Göksenin Köksal ile küçük bir sohbet gerçekleştirdi.

-Merhabalar, takımın kaptanı ve aynı zamanda en eski oyuncusu sizsiniz. Saha içinde ve dışında bulunan sorumluluklarınız nelerdir?

”Tabi ki böyle büyük bir camianın kaptanı olmak benim için çok büyük bir gurur. Gerek saha içinde gerek saha dışında çok büyük sorumlulukları var bu durumun. Ben de bunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. Geçen sezon da kaptandım, bu sezon da çok genç bir takımız, çok genç ve dinamik bir kadromuz var. Kaptan olarak gerek saha içinde gerekse saha dışında takım arkadaşlarıma elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım.”

-Yaptığınız savunma, sahaya koyduğunuz mücadele milli takım maçlarından aşina olduğum üzere çok dikkat çekici. Peki oyunun hücum anlamında belirli bir istikrarı sağlamak için yaptığınız çalışmalar var mı?

”Baktığınız zaman geçen sezon hücumda özellikle bir Türk oyuncuya göre iyi bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum. Takım sezonu iyi geçirmedi ancak ben 10 sayı ortalamayla oynadım (bireysel olarak sorduğun için bu istatistiği veriyorum) ve istikrarı sağlamak için her geçen gün daha fazla çalışıyorum. Savunmanın yanında kendime yeni şeyler eklemeye ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Milli takımda daha fazla süre alabilmek ve Galatasaray ile birlikte daha iyi yerlere gelebilmek için çok fazla çalışıyorum. Tabi ki hiçbir zaman yeterli değil. Dediğim gibi hem hücumda hem de savunmada elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım.”

-Milli takım demişken bu konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum. Milli takımda yeni bir jenerasyon geçişi yaşadık. Sizce bu geçiş Ufuk Sarıca ile birlikte başarılı bir şekilde gerçekleşti mi?

”E tabi şimdi kışın oynadığımız maçlarda da başarılı olduk. O zaman NBA oyuncularımız gelmemişti. Şimdi kazandığımıziki maçta NBA oyuncularımız gelmişti 2’de 2 yaptık. Sanırım bu kış yine gelemeyecekler tam bilmiyorum. Yine Ufuk Sarıca ile beraber çok önemli maçlarımız var. Ben o maçları da kazanıp Dünya Kupası’na yani Çin’e gideceğimizi düşünüyorum.”

-Son olarak kişisel olarak hedeflerinizi ve ardından geçen sezon playoffu tek maçla kaçırmış Galatasaray’ın sezon hedeflerini sormak istiyorum. Sezon hedefleriniz nedir?

”Aslında kötü bir takım değildik ancak işler yolunda gitmedi ve tek maçla kaçırdık. Bu sezon daha iyi bir takımız. Playoffa girmek değil de, daha ne kadar üst sıradan girip yarı final ve final yapabiliriz ona hedefliyoruz şu an. Her ne kadar sürpriz gibi gözükse de gerçekten çok tehlikeli iyi bir takımız. Bunu da taraftarlarımızla birlikte inşallah göstereceğiz.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir